Motosiklet ehliyetinde (A2) direksiyon sınavında kalır mıyım?

txch00

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, hayırlı bayramlar. Yazın 18 yaşına girip bir A2 ehliyet ve bir B ehliyeti alacağım. Araba konusunda bir endişem yok. Fakat vitesli bir motorsikletimiz olmadığı için pratik ve alıştırma da yapamıyorum haliyle. Yazılı sınav kolay ancak direksiyon sınavında vitesli motor deneyimim olmadığı için seneye kalmasından endişeleniyorum. Tekte geçmek daha mantıklı bir seçenek iken sınavdan kalmak istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim, nasıl pratik yapmalıyım?

Size zaten ders verilecek. Defalarca tur atacaksınız. Dert etmeyin. Ben hayatımda motora binmemişken 2 hafta sonra A sınıf ehliyet aldım.

Ben erkenden çalışıp pekiştirmek istiyorum. Sürekli 8 parkurundan nasıl geçilir diye videolar izleye izleye artık kabusuma girmeye başladı yavaş yavaş. 😃

Tanıdığın motorcu bir arkadaşın veya büyüğün varsa boş vakitlerinde sana eğitim vermesini isteyebilirsin.

Öyle bir arkadaşım olsa dediğinde haklısın ama arkadaşlarım motor kullanmıyor.

Size zaten ders verilecek. Defalarca tur atacaksınız. Dert etmeyin. Ben hayatımda motora binmemişken 2 hafta sonra A sınıf ehliyet aldım.
Ders verilecek? 😂😂Hangi sürücü kursu standart ucret üzerinden ders veriyor? Hepsi sürmeyi biliyorsan gel diyorlar. Sıfırdan bilgin yoksa öğrenmek istiyorsan 2-3 kat daha fazla ücret alırlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben erkenden çalışıp pekiştirmek istiyorum. Sürekli 8 parkurundan nasıl geçilir diye videolar izleye izleye artık kabusuma girmeye başladı yavaş yavaş. 😃
Bakışı düzgün atarsan ve kullandığın motorun lastikleri genişse çok rahat yaparsın. Bisiklet kullanmış olmak yeterli.

Ders verilecek? 😂😂Hangi sürücü kursu standart ucret üzerinden ders veriyor? Hepsi sürmeyi biliyorsan gel diyorlar. Sıfırdan bilgin yoksa öğrenmek istiyorsan 2-3 kat daha fazla ücret alırlar.

Ne kadar mesela?

Bakışı düzgün atarsan ve kullandığın motorun lastikleri genişse çok rahat yaparsın. Bisiklet kullanmış olmak yeterli.

Debriyaj ayarı falan da önemli. Fazla bırakırsam torku da yüksekse çizgiden çıkarım.

Yanlış bilgi
@nevale31 Ben nasıl motosiklete dair hiçbir şey bilmiyorken A ehliyeti aldım o zaman?
Orasını ben nereden bileyim arkadaşım? Aferim sana o zaman büyük başarı A ehliyeti almışsın.
Yok öyle bir şey fiyatlar zaten eğitime göre belirleniyor. Belki biraz indirim yapabilirler ekstra onlar olabilir.
Var öyle bir şey. A2 ehliyet şu an 10-15 bin tl civarında. 15 bin TL olan sürücü kursu bile sürmeyi biliyorsan gel diyor, hiçbir sürücü kursu sıfır bilgiyle gelen kursiyeri kabul etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı