Motosiklet saklama alanı

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhaba, çalıştığım iş yerinde park sorunu var. Ben de motoru çalıştığım alana indirmek istiyorum. Depo gibi bir yer fakat çamaşırhane bölümünün fanları orayı aşırı ısıtıyor yani 60 dereceye falan çıkıyor.Ssauna ile aynı sıcaklık gibi. Ben motoru oraya park etsem, akşama kadar orada dursa herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Küba Pesaro 50X modele sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzin içeride şişecektir. Sıkıntı olur gibi geliyor bana.

Merhaba, çalıştığım iş yerinde park sorunu var. Ben de motoru çalıştığım alana indirmek istiyorum. Depo gibi bir yer fakat çamaşırhane bölümünün fanları orayı aşırı ısıtıyor yani 60 dereceye falan çıkıyor.Ssauna ile aynı sıcaklık gibi. Ben motoru oraya park etsem, akşama kadar orada dursa herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Küba Pesaro 50X modele sahibim.
Sıcaklık çok yüksek, plastik aksamı kurutabilir ve depoda basınç oluşturabilir. O kadar sıcak bir yere koymanızı önermem.

@Serhat.48 60 derece çok yüksek bir sıcaklık. Bir tane disk kilidi edinip kapının önünde bir yerde muhafaza etmeniz daha iyi olacaktır. Disk kilidinin size maliyeti 4 bin lira civarı olur fakat içerdeki o sıcaklığın maliyeti ileride 4 bin lirayı aşan sorunlar getirebilir.

Yani o alana gittiğin anda 5dk sonra bildiğin terliyorsun, akıyor her yerinden. Bodrum'da yaşadığım yerde hırsızlık sıkıntısı yok. Yazlık yerdeyim ama yollar çok tozlu. Her hafta yıkamak zorunda kalıyorum ve direkt güneşe maruz kalıyor. Branda ile falan uğraşmaya zamanım olmuyor. Saklamaya yerim de yok.

Geri
Yukarı