Mount and Blade lordların atlı asker kullanması için ne yapılmalı?

ruzbal

Yoctopat
Daha fazla  
At üstünde oynamayı çok seviyorum. O yüzden tüm askerlerim atlı asker. Yalnız krallığımdaki Lord'ların da tamamen atlı asker kullanmasını istiyorum. Bunun için belli bir mod var mıdır? Teşekkür ederim.

Kuzait bölgesine git, her şehirde ve köyde atlı asker var. Yüzlerce al, adamına ver. Hem o geliştirsin hem atlı olsun.

Kuzait bölgesine git, her şehirde ve köyde atlı asker var. Yüzlerce al, adamına ver. Hem o geliştirsin hem atlı olsun.

Khuzaitlerin tep vasfı çok fazla atlı olmaları. Atlı okçular zaten karşıda düzgün bir ordu varsa özellikle kalkanlı piyadelere karşı bir işe yarmıyorlar.zaten orduyu tamamen atlı kurmak saçma normalden fazla kayıp vericeksin ve kuşatma yapman zorlaşacak.

Khuzaitlerin tep vasfı çok fazla atlı olmaları. Atlı okçular zaten karşıda düzgün bir ordu varsa özellikle kalkanlı piyadelere karşı bir işe yarmıyorlar.zaten orduyu tamamen atlı kurmak saçma normalden fazla kayıp vericeksin ve kuşatma yapman zorlaşacak.
Ben arkadaş atlı birlik istediği için basit yolu söyledim, yoksa dediğiniz doğru. Ama genel olarakta atlılar, piyadelere karşı daha üstün gibi durmuyor mu?

Daha üstünler ama hem maliyetleri daha fazla hem de mızraklı piyadeler atlıların içinden geçiyor enazından okçuları alacak kadar zaman kazandıracak bir piyade birliği iyidir.

Üst seviye piyadeler süvarilere çok daha fazla kayıp verdiriyor ama bir lejyonerin ölmesiyle elit imparatorluk katafraktının ölmesi aynı derece değil. Kısaca süvari oynarsanız çok kazanır ama çok da kaybedersiniz dengeli gitmek her zaman iyidir.

Geri
Yukarı