Çözüldü Mount and Blade Warband 0xc000007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Yelerli

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba oyunu Steam'den indirdim Steam'den açtığım zaman 1. SS'teki gibi oynaya bastıktan sonra bir saniyeliğine falan arka planda açılıp kapanıyor. Gözüken bir şey olmuyor.
Dosya konumuna girip açtığım zamanda 2. SS'teki hatayı alıyorum. Forumlarda ki her çözümü denedim fakat nafile. Yardımcı olur musunuz?

mb warband hata.png

mb warband hata 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıda belirtilen konumdaki DLL dosyasını silin ve DirectX kurulumunu yapın. Kurulum esnasında çıkan Bing Bar seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll

Rapor paylasin lütfen.

Raporu mb_warband.exe icin olusturacaksiniz.

bilgisayarınızda bu oyunu açacak program yoktur.

Normalde gereken dosyalar oyun ile birlikte kurulur. Bu soruna daha cok hatali DLL dosyalari sebebiyet veriyor. Bunu düzeltmek icin ise mevcut dosyayi kaldirip gereken paketin kurulumunu yapmak lazim.

Warband'de sorunun kaynagi Visual C++'dan ziyade DirectX dosyalari oluyor. Bunu tespit etmenin en kolay yolu da rapor olusturmak.

Rapor paylasin lütfen.

Raporu mb_warband.exe icin olusturacaksiniz.

Aşağıda belirtilen konumdaki DLL dosyasını silin ve DirectX kurulumunu yapın. Kurulum esnasında çıkan Bing Bar seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Çözüm

Kral adamsın vesselam oyun açıldı

Geri
Yukarı