Mount & Blade 2: Bannerlord nasıl Gelişilir?

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Oyuna dün başladım. Turnuvalara katılarak turnuvalardan gelen itemleri satıyorum. Şu an 4200 altın, 20 asker, 1 adet yoldaşım var. Fakat turnuvalar ile para biraz zor artıyor. Bunu artırmanın daha kolay bir yolu yok mu? Veya daha hızlı gelişmek için neler önerebilirsiniz?

Oyuna dün başladım. Turnuvalara katılarak turnuvalardan gelen itemleri satıyorum. Şu an 4200 altın, 20 asker, 1 adet yoldaşım var. Fakat turnuvalar ile para biraz zor artıyor. Bunu artırmanın daha kolay bir yolu yok mu? Veya daha hızlı gelişmek için neler önerebilirsiniz?

Şehirlerden eşya taşıyabilirsin onun haricinde bende aynısını yapıyordum :D

Bazı yakın şehirler arasında ticaret yapmak bayağı iyi oluyor. Tam hatıralmıyorum ama makeb-chaikland arasında makebten odun alıp chaiklanda satıyordum, chaiklanddan bir ürün alıp makebte satıyordum. Poros-Zeonica arasında da böyle birkaç ticaret ürünü var, bir yerden alacaksın diğer tarafta satacaksın sonra oradan alıp öbür tarafa satacaksın. Hem ticaret yeteneğin gelişiyor, level kasıyorsun hem para kazanıyorsun. Çoğu zaman ilk ticaret yeteneğine 5 puan veririm ki hem iyi para kasayım, hem hızlı level alayım.

Not: Tabi kazandığın para artıp alacağın ürün arttıkça daha uzak şehirlere açılman gerekiyor, mesela kuzaitler için ortangrath ve baltakhanda, imparatorluk için licaron, phycaon ve amitatis e doğru ticaret rotanını büyültmen lazım. Fakat makebten alıp porosa gitmek(bu tabii örnek) pek işe yaramıyor o yüzden kendine bir bölge seçip o bölgede yakın şehirler arasında gidip gelmek bayağı iyi oluyor. Bir noktada şehirlere mal sattıkça o malın fiyatı düşüyor haliyle sen de 2. bölgeye gidip orada devam ediyorsun. Ben oyuna başladığım zaman imparatorluk rotasını yaparım, oradaki şehirlerde malların fiyatları bayağı düşünce gider kuzaitlerde yaparım ticareti, sonra tekrar imparatorluğa giderim :D.

Bir ürünü bir şehirden ucuza alıp , başka bir şehirde pahalıya satmak
İşletme açmak
Kervan oluşturmak

Geri
Yukarı