Mount & Blade II: Bannerlord hakkindaki dusuncem

Warband'ı sonsuz defa bitirmeme rağmen bu oyunun videosunu izlemeye bile tenezzül etmedim. Ah şu popüler kültür, nelere kadir...

120 saat oynadım ve singleplayeri bitirmek sadece 60 saatimi aldı diyebilirim. 8 sene muhabbeti sıkmadı mı? 5 milyon civarı sattığı söyleniyor, o yüzden hızlıca patchleri getireceklerdir. İmkanları arttı sonuçta. Ve evden çalışmalarına rağmen hızla patch getiriyorlar, hazirana kadar Bannerlord düzelecektir.

@Brexit Evet, umarim sadece crash fix atip gecmezler.
@Mordecaipat Oyunu orta veya uzun vadede oynadin mi?
Oynamadım ama pintipandanin (adam oyunu bilmiyor ama en sık o atıyordu) 41bolumunu izledim gayet iyiydi dediğim gibi bu kadar güncelleme sıkı bir caliamanin sonucusalmazlar eksiklikleri ama warbandin içinden gectigimi de soyleyeyim

8 sene muhabbeti sıkmadı mı?
Yahu niye sıksın? Oyun bildiğiniz bozuk çıkartılmış. Yapay zeka yok, görevler çalışmıyor. Mesela size yaşadığım aşırı saçma olaylardan bahsedeyim.
  • Güney imparatorluğu kraliçesi 700 kişilik orduyla Kuzait'lerin bir kalesini kuşattı. Ben de yardımcı olmak amaçlı yanlarına katıldım ama kendi krallığımla 200 kişilik orduyla yardım et dedim. Kuşatma hazırlıkları ve araçları yapıldı sonra kraliçe bir anda kuşatmayı bırakıp gitti. Tek başıma ele geçirdim kaleyi.
  • Güney imparatorluğu kraliçesi Rhagae ile ilişkim 68 ve kızı Ira ile evliyim. Güney imparatorluğu lordlarından biri bana bir asker verip 200 gün eğitmemi bile istemişti. Krallıklarımızın savaşması için hiçbir sebep yok. Ama bir bakıyorum "Komployu Durdur" görevi yüzünden Güney imparatorluğu bana savaş ilan etmiş. Rhagae ile konuşmaya gidiyorum. "Ah, Rhalith... Dostum seni görmek çok ama çok güzel" diyor. E madem böyle niye savaş ilan ettin bana?
  • Kale kuşatmışız, tüm hazırlıklar tamam. Saldırıyoruz, kuşatma kalelerini duvarlara ulaştırmış içeri gireceğiz. Askerlerim birbirlerini ezip o kuleye çıkamıyor. Düşman 5 metrekare alana 50 kişi sığmış. Arbade içinde savaş veriyoruz.
  • Ayrıca oyunda daha yağmacı dışında teslim olan birlik görmedim. 300 kişilik ordum ile 30 kişilik lordu sıkıştırıyorum. "Öyleyse savaşacağız, merhamet beklemeyin.." diyip racon kesiyor birde. Tek kayıp vermeden ele geçiriyorum. Tutsak sınırını aşmamışım ama 2 gün sonra kaçmış elimden.
8 yıldır geliştirilen bir oyunda ana görev şeması bile düzgün çalışmaz mı? Görevi konsoldan 5 kere bitirdim bir nedeni olmadan tekrar veriyor oyun. Veren kadınla konuşmaya gidiyorum "bana verdiğin görev hakkında" seçeneğine basınca takılı kalıyor oyun o ekranda. Fareyi hareket ettirebiliyorum, ama geçemiyorum o yazıyı. Menüye dönüp tekrar girmem gerekiyor. Warband hiç oynamadım, direkt bannerlord ile başladım. Oyun zevkli ama bu tarz kritik hatalar oyunu gözümden çok düşürüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı