Mount & Blade: Warband Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Bu oyun kendi türünü yaratmıştır bence. RPG oyunlarının büyüsüz, abuk sabuk yaratıksız da olabileceğini göstermiştir.

Tek oyunculu modunu korsan olarak (ne yazık ki) yeteri kadar ezberlemiştim :D 2 - 3 sene önce satın almak nasip oldu. O günden bu yana %85' i çok oyunculu da olmak üzere 1200 saati devirdim. Hâlâ daha oynuyorum. Bannerlord çıkana kadar da devam ediyor olacağım :D

Oyunun önünü açan en önemli etken bence bağımsız kişiler tarafından modlanmaya çok uygun bir oyun olması. İlk oyun daha beta sürümündeyken bile (2006 ya da 2007 yılı) The Last Days gibi kaliteli ve çok detaylı onlarca içeriği yapılmıştı oyuncular tarafından. Bu durum Warband'de de aynı şekilde devam etti, bu da aslında grafik, ses, müzik, oyun içi içeriği olarak pek iyi seviyede olmayan bu oyunun sadece oynanabilirliği sayesinde geniş bir kitleye hitap etmesini sağladı.

Warband'i oynama sürem 408 saat, ilk oyunu beta sürümlerini de sayarsak en az 400-500 saat oynamışımdır. Oyuncular tarafından yapılan bağımsız modlar olmasaydı muhtemelen bu sürenin yarısından da az oynardım.

Bence oyun hilesiz oynandığında ve sabredildiğinde (çünkü oyun cidden bir süre sonra kanser ediyor.) mükemmel ötesi. Gerek modları gerekse verdiğin kararların senin geleceğine yön vermesi.

850 saat gömdüm bu oyuna. Grafik modları var. Onları kurarsanız grafikten şikayetçi olmazsınız. Ayrıca oyunu modladımda zamanında. Potansiyel modlanıcak oyundur kendileri. :p

Metin2 gibi oyun. Metin2'yi 10 yıldır oynuyorum hala çözemedim. Mount and Blade Warband'ı ise bi' 4.5-5 yıldır falan oynuyorum, onu hiç çözemedim. :D Para hilesi, en güçlü zırh, ülke kur. Bide adımı Cengiz Han yapıyorum. Sonra atın üstünde koştur dur. Karakteri oluşturduktan sonraki 1,2 görev hariç, hiç görev yapamıyorum. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı