Çözüldü Mount&blade: Warband Launcher açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm. Birkaç hafta önce Steam'den mount&blade: Warband aldım.

Oyunu heyecanla yükledim. İlk yüklediğimde "oyun dili Türkçeye çevirilsin mi?" ekranını karşıma çıkarıyor, Evet'e basınca o ekran kapanıyor ve ne zaman oyunu çalıştırmayı denesem Steam'de çalışıyor görünüyor, Launcher açılmadan geri kapanıyor.

Görev yöneticisinde sadece 1 Mount Blade görevi görünüyor ve geri kapanıyor.

Onun üzerine bilgisayarımın içindeki Win 8.1 kurulu hard Disk'i bozuldu. Yeni SSD aldım Windows 10 kurulu ama hala aynı sorunu çözmeye çalışıyorum.

Diğer tüm forum konularına baktım ama hiçbir çözüm işe yaramadı.

Çözüm
GeForce NOW'dan deneyin bir de.

Aynı sorunu yaşayan biri daha varmış, çözülmüş yazıyor. Bir bakın.

Hocam ekteki konuya da baktım VCRedist dosyalarını tekrar kurdum yine çalışmadı ve aynı açılmama sorunu GeForce NOW'da da var

Kıymetli dostlar yine kendi sorunumu kendim çözdüm.
Siz siz olun format attıktan sonra bütün yazılımları yüklemeyi unutmayın.

Oyunumun açılmama sebebi:
Yeni SSD'nin içine Windows'u bilgisayarcıda kurdurdum sürücüleri ben yüklerim diye aldım ve yüklerken ".NET Framework" yüklemeyi unutmuşum o yüzden açılmıyormuş. :D

Şimdi yüklememi yaptım ve Launcher geldi hayırlı olsun.
Acer Aspire 5742g
4 GB RAM
NVIDIA 520M
Intel Core i3 M380 2.53 GHz 4 çekirdek
Kingston 480 GB SSD
Bilgisayar 12 yıllık hocam biraz eski ama onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
hocam ram desen yeter ekran kartı işlemci 4 e katlar oyunu bence sistem ile alakalı bir şey bence türkçe olsun mu tuşunu kapat sonradan dene derim. Eğer bulabilirsen oyun dosyalarından log u bul ordan çıkan hata yazacaktır elbet internetten bakabilirsin ama çok saçma hata vermesi bence türkçe işinden

Türkçe'ye çevirilsin mi? Penceresinde hayır'a bastım ama yine de açılmıyor. :(
Ayrıca Log'a da baktım ama log da boş
allah allah gereksinim tam log boş e dil de tamam anlamadım valla ya bende mafia 2 veya eski oyunlar açtığımda hatalar oluyo açılmadan kapanıyodu ki pc aşırı yüksek gereksinimli kalıyo onlara göre bazı oyunlarda böyle saçma şeyler yapıyo birinden duymuştum steamden ise iade et tekrar al düzeliyor bazen bozuk oyun geliyor diye öyle yapabilirsen yap bence dene ama bu aralar çok warband açılmıyor

allah allah gereksinim tam log boş e dil de tamam anlamadım valla ya bende mafia 2 veya eski oyunlar açtığımda hatalar oluyo açılmadan kapanıyodu ki pc aşırı yüksek gereksinimli kalıyo onlara göre bazı oyunlarda böyle saçma şeyler yapıyo birinden duymuştum steamden ise iade et tekrar al düzeliyor bazen bozuk oyun geliyor diye öyle yapabilirsen yap bence dene ama bu aralar çok warband açılmıyor
diye sorular geliyo bilemem

Allah Allah gereksinim tam log boş e dil de tamam anlamadım vallahi ya bende Mafia 2 veya eski oyunlar açtığımda hatalar oluyor açılmadan kapanıyordu ki PC aşırı yüksek gereksinimli kalıyor onlara göre bazı oyunlarda böyle saçma şeyler yapıyor birinden duymuştum Steam'den ise iade et tekrar al düzeliyor bazen bozuk oyun geliyor diye öyle yapabilirsen yap bence dene ama bu aralar çok Warband açılmıyor.

Diye sorular geliyor bilemem.

Vallahi her şeyi denedim. Sorun Steam'le mi alakalı acaba diye korsan indirip onu bile denedim.
O da açılmadı. Şimdi bütün komponentleriyle sildim tekrar indireceğim.
Olmazsa yapacak bir şey yok.
Ayrıca iade etsem de indirimde almıştım iadenin parası da yetmez.

GeForce now dan deneyin bide.

Aynı sorunu yaşayan biri daha varmış, çözülmüş yazıyor. Bı bakın.

GeForce NOW'dan deneyin bir de.

Aynı sorunu yaşayan biri daha varmış, çözülmüş yazıyor. Bir bakın.

Hocam ekteki konuya da baktım VCRedist dosyalarını tekrar kurdum yine çalışmadı ve aynı açılmama sorunu GeForce NOW'da da var

Kıymetli dostlar yine kendi sorunumu kendim çözdüm.
Siz siz olun format attıktan sonra bütün yazılımları yüklemeyi unutmayın.

Oyunumun açılmama sebebi:
Yeni SSD'nin içine Windows'u bilgisayarcıda kurdurdum sürücüleri ben yüklerim diye aldım ve yüklerken ".NET Framework" yüklemeyi unutmuşum o yüzden açılmıyormuş. :D

Şimdi yüklememi yaptım ve Launcher geldi hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı