Mount & Blade Warband nasıl oynanmalı?

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Warband oynamaya başladım ama oyunu oynamayı beceremedim. İlk başladığım zaman yapmam gerekenlerle alakalı tüyolar verebilirseniz çok sevinirim.

Oyuna başladığında yanına birkaç adam al gözüne kestirdiğin küçük gruplara (haydut) saldır haydutlardan çıkan malzemeleri topla ve şehirlerde sat lordlardan veya krallardan görev al (mektup görevi dışında) özellikle vergi toplama görevlerinde vergiyi kesinlikle lorda veya krala verme paran arttıkça yanına yoldaş al (yoldaş rehberleri var YouTube'da bak) kendine malzeme al kendini geliştir ordunu talim alanlarında eğitim yaptırarak rütbe arttır şehirlerde işletme vs. aç bunları yapa yapa zamanla gelişir ve kendini kaldradya imparatoru olarak bulabilirsin.

Oyuna başladığında yanına birkaç adam al gözüne kestirdiğin küçük gruplara (haydut) saldır haydutlardan çıkan malzemeleri topla ve şehirlerde sat lordlardan veya krallardan görev al (mektup görevi dışında) özellikle vergi toplama görevlerinde vergiyi kesinlikle lorda veya krala verme paran arttıkça yanına yoldaş al (yoldaş rehberleri var YouTube'da bak) kendine malzeme al kendini geliştir ordunu talim alanlarında eğitim yaptırarak rütbe arttır şehirlerde işletme vs. aç bunları yapa yapa zamanla gelişir ve kendini kaldradya imparatoru olarak bulabilirsin.
Peki oyunun başında hangi krallığı almamı tavsiye edersiniz? Hangi zorlukta oynasam daha iyi olur?

Oyundaki amacın asker toplamak olsun ilk başlarda. Ortalama 30-35 kişilik ordu oluştur. Tabi paran bittikçe çapulcu kesip tekrar toparlaman gerekiyor.

Askerlerin savaş sonunda deneyim kazanacak genel olarak atlı yap. Svadya kralliginda atlılar güçlü oluyordu.

60 tane filan asker olmadan sakın lordlara saldırma, en azından şimdilik. Başlamak istiyorsan svadya kralligi başlangıç için onerimdir.

Oyunun ayarlarından zorlukla oynamak yerine Ctrl + T gibi kombinasyonlarda oyunu kolaylaştırabilirsin. Benim sana 3 adet önerim var.

Ctrl + T: Haritadaki uzaklık fark etmeksizin yaklasmadiginiz sürece goremeyecginiz şeyleri gösterir.

Ctrl + Sol klik: Haritada seçtiğiniz yere isinlanirsiniz.

Ctrl + Space: Zamanı hizlandirir.

Peki oyunun başında hangi krallığı almamı tavsiye edersiniz? Hangi zorlukta oynasam daha iyi olur?

Oyuna yeni başladıysan kolay zorlukta oynayabilirsin zaman ile zorluk seviyesini arttırırsın sıkıntı olmaz. Krallık konusuna gelince oyuncuların genellikle oyuna başlayınca ilk tercihi svadya olur her krallıkların kendilerine göre zorlukları var (haydutlardan bahsediyorum) rodokta dağ haydutları svadyada orman haydutları var bunlar kolaydır fakat nordda deniz yağmacıları vaegirde tundra haydutları bunlar zor kergitte bozkır haydutları sarranidde sarranid haydutları (genellikle atlı olurlar) bunlar sana gerçekten zorluk çektirecektir benim tercihim ya rodok ya da nord krallığı oluyor fakat oyunda yaklaşık 6000 saatim var ilk başladığımda svadyada başlıyordum bu yüzden sende svadyada başlayabilirsin.
Oyunun ayarlarından zorlukla oynamak yerine CTRL + t gibi kombinasyonlarda oyunu kolaylaştırabilirsin. Benim sana 3 adet önerim var.

CTRL + t: Haritadaki uzaklık fark etmeksizin yaklasmadiginiz sürece goremeyecginiz şeyleri gösterir.

CTRL + sol klik: Haritada seçtiğiniz yere isinlanirsiniz.

CTRL + space: Zamanı hizlandirir.

Hileleri açmaktan bahsediyorsun CTRL + space dışında hepsi hile kesinlikle ve kesinlikle önermiyorum çünkü zaman içinde oyunu oynarken hevesiniz biter ve sıkılırsınız gerek yok bulaşmayın.

Hileleri açmaktan bahsediyorsun CTRL + space dışında hepsi hile kesinlikle ve kesinlikle önermiyorum çünkü zaman içinde oyunu oynarken hevesiniz biter ve sıkılırsınız gerek yok bulaşmayın.
Ben tamamen her yere isinlansin demiyorum. O zaman zaten sıkılırsın. Düşman varsa yanına isinlanmakta bence sıkıntı yok. Veya herkes haritadaki düşmanları aramak istemeyebilir. Normal köyden köye giderken yürüyerek gider, düşman bulur ve yakalayamiyorsa isinlanir. Ayrıca konuya fazla öznel bakıyorsunuz.

Oyunun başında direk ordu mu kurayım yoksa turnuva kasarak ve ticaret yaparak para mı biriktireyim? Fazla param olursa daha iyi ordu kurabilirim diye düşünmüştüm.

Bildiğim kadarıyla oyunda nerede başladığınızın bir önemi yok. İstediğiniz krallığın himayesine girebiliyorsunuz. Kergitli askerler hızlı bir şekilde atlı birlik oluyor, bol bol onlardan toplayın ki meydan muharebelerinde atlı birlikler çok güçlüdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı