Mouse Edge'de ara sıra kasıp takılıyor

mertlev

Hectopat
Merhaba, oyunlarda ya da Windows'un herhangi bir sekmesinde böyle bir sorun yok ama tarayıcıda(Edge) yazı falan okuyorum, fareyi hareket ettirdiğimde sanki FPS düşüyormuş gibi kasıyor ve kısa süre içinde düzeliyor. Görev Yöneticisi'nden ekran kartı kullanımına baktığımda anlık olarak iniş çıkışlar olduğunu görüyorum. Farklı mouse denedim o da aynı, acaba ekran kartı düşük kullanımda ani mouse hareketi olunca kullanım aniden yükseldiği için bir sorun mu yaratıyor yani kartta bir problem olabilir mi veya bu sorun başka neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım hızlandırma açık ise kapatıp deneyin. Bir de farklı tarayıcılarda da deneyin bu durumu. Sanırım Edge'de var bu sorun. Bende de bazen oluyor öyle. Chrome ile açıyorum bunda yapmıyor.

Yani varsa bile ben yeni fark ettim hocam.
Ekran kartınız için en optimize sürücüyü kurmayı deneyin. Ortada bir optimizasyon sorunu var gibi ve bu genelde sürücü kaynaklı olur. DDU ile mevcut sürücüyü silip internet üzerinde "best driver for X" şeklinde aratıp ekran kartınız için en iyi sürücüyü bulun.

Yeni konular

Geri
Yukarı