Mouse hareket edince goruntu titremesi

Discorama Music

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Dj,Arranger,Music Producer
Selamlar, Overwatch oynarken mouse hareket ettirdigimde oyun esnasinda belli belirsiz bir kararma oluyor, bunun sebebi ne olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu linkte video ile cektim anlasilmakta.

Monitorum Samsung CHG70
Ayarlarim su sekilde:
-FreeSync ustun motor’da yani en ust seviyede (Digerlerini de denedim degisen bir sey olmadi)
-144Hz
-Black Ekolayzir 12 (0-20 arasini denedim sorunum cozulmedi)

Yani genel olarak monitorun tum ayarlari ust seviyede sayilir ama dusurup denedim tabii ki.
Bu ekran pir pirlama probleminin ismi nedir?

Not: Sadece oyun esnasinda mouse hareket ettiginde oluyor, masaustunde vs yok.

Ayrica anlamsiz bir sekilde FPS dususu yasiyorum. Onceki monitorum 1080P 60Hz idi, FPS limitlerini kaldirdigimda 160-120 FPS arasinda geziniyordu, fakat bu 2K monitorde yine ayarlar ayni 1080P olmak kaydiyla ayarliyorum ayni oyun ayni ayarlar FPS limiti kapali 70-110 arasinda. Masaustunde 2K kullaniyorum sadece monitoru. Bu arada oyun ici ayarlari 2K’ya cekip herseyi Ultra yaptigimda da en fazla 10-15 FPS dusuyor hatta belli belirsiz, 1080P ye alip en dusuk ayarlara cektigimde ise bir kac belli belirsiz FPS dusmesi oluyor sebebini anlamis degilim.

*i7 3770K
*RX 580 Nitro
*16 GB 2000 MHz
*SSD
*Win 10 orijinal

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yapıyoruz? Aynı sorun bende de var. Aoc 144hz monitör var.
Kimse cevap yazmamış sana. Bende de aynı problem oluyordu freesync motorunu standart yapınca düzeldi. FPS sync hatası büyük ihtimal...

Konu biraz hortlamış ama şimdi belki bu tarz monitörlere geçen arkadaşlara yardımcı olmak amaçlı yazayım dedim.

Arkadaşlar monitörünüz normal stabil durumda pırpır yapmıyordur, ama bir oyun veya bir flim veya programla işlem yaparken pırpır yapıyorsa ise yukarıdaki yorumların geneli oyun olarak yazılmış veya program bu olay Hz ile alakalı değil tamamen ( monitör ayarlarınıza girdiğinizde her monitörde değişiklik gösterebilir şu ibareyi bulun " FreeSync veya AMD FreeSync = on" yazar bunu off yapınız) genelde NVIDIA ekran kartları bu sorunu yaşıyor zaten ekran kartımız kendi yazılımı ile FreeSync monitörleri G-Sync yapıyor bir de monitörün bu özelliği devreye girdiği zaman çakışma yaşıyorlar pırpır sebebi bu. Herkese iyi günler iyi eğlenceler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı