Mouse hızlı çevrilince takılıyor

BlackNomx

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda gözüktüğü gibi yavaş çevirirken bir sıkıntı yok fakat hızlı çevirdiğimde sanki bir yere çarpıp geri sekmiş gibi sola kayıyor mouse. sizce neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Poll Rate? Benim bildiğim IPS ve g değerleri oluyor.
farelerde hz (hertz) ile gösterilen teknik terim. fareyle bilgisayar arasındaki bilgi alışverişinin ne kadar sıklıkla yapıldığını gösterir. yani fareyi her oynatışınızda bilgisayar ekranında gözüken imlecin tepkimeye verdiği cevabın süresidir. 125 hz.'lik bir fare hareket ettirildiğinde bilgisayar o hareketi 8 milisaniye gecikmeyle algılar.
şu an için genelde en düşük 100 hz, piyasada kullanılanların çoğu ise 125 hz.'dir. kaynak

Farelerde Hz (Hertz) ile gösterilen teknik terim. Fareyle bilgisayar arasındaki bilgi alışverişinin ne kadar sıklıkla yapıldığını gösterir. Yani fareyi her oynatışınızda bilgisayar ekranında gözüken imlecin tepkimeye verdiği cevabın süresidir. 125 Hz.'lik bir fare hareket ettirildiğinde bilgisayar o hareketi 8 milisaniye gecikmeyle algılar.
Şu an için genelde en düşük 100 Hz, piyasada kullanılanların çoğu ise 125 Hz.'dir. kaynak

Onu biliyorum hocam benim demek istediğim IPS.

1617040008394.png

Geri
Yukarı