Mouse, Kulaklık ve Klavye Önerisi 450-500 TL

Waznx

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar.

Bütçe olarak emin değilim fakat 450-500 TL civarında geziyor. Belki klavyeyi almayabilirim ama tavsiyelere açığım.
Ek olarak performans önem taşıyor bu civarda biraz zor gibi ama elden geldiğince. Kendimce bulduğum parçaları paylaşmak istiyorum oradan fikir edinip yürürüz hep beraber.

Kulaklık: Plantronics RIG 505 Lava, Creative Sound Blaster Tactic 3D Fury.
Mouse: Steelseries Rival 110, Logitech G102, Razer Abyssus
Klavye: Apex 100 başka bir fikrim yok. Elimde şuan G103 var onu kullanıyorum derseniz yeter klavyeden vazgeçip kulaklığa veya Mouse ekleyebilirim. Fakat çok büyük geliyor o yüzden değiştirmek istiyorum.
Son olarak SteelSeries Apex 100 Klavye + Rival 110 Mouse + QcK Medium Mousepad Bundle bunu buldum aklıma çok yattı.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rival 110 da, Logitech G102 de iyidir. Klavye olarak, mekanik klavye olmadığı sürece değiştirmenin hiçbir manası yok. Mekanik olmayan klavyelere tonla para vermeyin. Kulaklıkta ise, daha iyi bilen arkadaşlarım yorum yapsınlar.

Klavye kesinlikle yeter G102 de Rival 110 da alabilirsiniz bence bir mağazaya gidip elinize oturanı almanız mantıklı olur ancak G102 de Claw Grip en uygun tutuş şeklidir diğer tutuş şekillerinde sorun yaşayabilirsiniz. Kulaklık hakkında benim de pek fikrim yok ancak forumdaki Artics 3 hayranlığına dayanarak önerebilirim.

Klavye gayet yeterli, şu an önümüzdeki günlerde sadece Black Friday indirimleri olacak duruyor gibi. Fare seçimini elinize göre bırakıyorum ama benim önerim Rival 110 olacaktır. Kulaklık olarak şu anlık bütçeye en uygun Arctis 3 var. Öyle ahım şahım kulaklık istemiyorsanız ufak 50-100 TLlik bir kulaklık alıp mekanik klavye olarak Steelseries Apex M400 alınabilir.

Klavyeyi mekanik olmadığı sürece almamayı planlıyorum. Claw grip kullanıyorum fakat yarım claw. Claw grip ile palm arası tutuyorum elimde küçük ve ince sayılır. Arctis 3 389TL civarlarında geziyor sanki biraz bütçemi aşıyor gibi duruyor. Hiçbir şey olmazsa en son seçenek onu alacağım fakat son seçeneğim o.

Klavyeyi mekanik olmadığı sürece almamayı planlıyorum. Claw grip kullanıyorum fakat yarım claw. Claw grip ile palm arası tutuyorum elimde küçük ve ince sayılır. Arctis 3 389TL civarlarında geziyor sanki biraz bütçemi aşıyor gibi duruyor. Hiçbir şey olmazsa en son seçenek onu alacağım fakat son seçeneğim o.
Kulaklık olarak HS50 modeline de bakabilirsiniz, başarılı bir kulaklıktır.

Benim en büyük tercihim klavyeden kısacağınız parayı Artics 3'e ekleyip onu almanız ancak mouse konusunda elinize oturanı seçin bence tek söylediğim şey bu benim ama forumdaki söylenenlere göre Artics 3 sizi yeteriyle tatmin edecektir.

Sharkoon SHARK ZONE H30
Creative Labs Sound Blaster Blaze
Plantronics RIG 505 LAVA

Dolanırken bu kulaklıkları buldum. Plantronics hariç pek bir fikrim olmayan markalar. Genelde fps/multiplayer oyun oynuyorum bu arada. Ek olarak Artics 3'e bütçe ayıramıyorum 390 TL civarında mouse'u araya sıkıştıramıyorum.
Arctis 3ler çok pahalandı, indirimi beklemeniz gerekecek ya da dediğim gibi HS50'ye de göz atabilirsiniz. Şu an neye karar verdiniz acaba hangilerini alacaksınız?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı