Mouse Orta Tuş (Yeni Sekme Kısayolu) Çalışmıyorsa Bunu Deneyin

Os_man

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, sisteme yeni format atıldı ve internet'te Google Chrome vs. gezinirken orta tuşun yeni sekme açarken çalışmadığını farkettim. Sorunun çözümüne bakarken çok vahim tavsiyeler gördüm, sorunu kendim çözünce sizinle paylaşmak istedim;

Öncelikle mouse orta tuşu basmıyor diye tuşa fazla yüklenmeyin, (ki genellikle orta tuşlar ağır olur ve basmadığı düşünülür) çünkü ilk bakacağınız şey mouse'unuzun varsa güncel driver'ını indirmek veya denetim masasından ayarlarını kontrol etmek.

Ben denetim masasından şöyle çözdüm;
mouse.jpg

Farenin orta tuşu farklı bir fonksiyon için ayarlanmış, ben bu ayarı "Middle-click" olarak ayarladım. Bu ayar sorununu başka "Microsoft'un fareleri" kullanıcılarında da gördüm. Belkim sorun, ürünün yazılımından kaynaklanabilir ;)

Herşeyi denedikten sonra eğer çözülmediyse farenizin orta tuşu gerçekten çalışmıyor olabilir. Unutmayın, içini açıp tamir etmeye çalışmak veya servise götürmek en son çare olmalı.

Benim bilgisayarım oyun oynarken bir anda reset atıyor. Neden yapıyor bunu uzun süredir var bu olay oyun oynıyamıyorum bi çözüm yolu var ise yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
benim bilgisayarım oyun oynarken bir anda reset atıyor.Neden yapıyor bunu uzun süredir var bu olay oyun oynıyamıyorum bi çözüm yolu var ise yardımcı olurmusunuz?
Geç yazdım da kardeşim ısınıyor olabilir PC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sisteme yeni format atıldı ve internet'te Google Chrome vs. gezinirken orta tuşun yeni sekme açarken çalışmadığını farkettim. Sorunun çözümüne bakarken çok vahim tavsiyeler gördüm, sorunu kendim çözünce sizinle paylaşmak istedim;

Öncelikle mouse orta tuşu basmıyor diye tuşa fazla yüklenmeyin, (ki genellikle orta tuşlar ağır olur ve basmadığı düşünülür) çünkü ilk bakacağınız şey mouse'unuzun varsa güncel driver'ını indirmek veya denetim masasından ayarlarını kontrol etmek.

Ben denetim masasından şöyle çözdüm;Eki Görüntüle 23813

Farenin orta tuşu farklı bir fonksiyon için ayarlanmış, ben bu ayarı "Middle-click" olarak ayarladım. Bu ayar sorununu başka "Microsoft'un fareleri" kullanıcılarında da gördüm. Belkim sorun, ürünün yazılımından kaynaklanabilir ;)

Herşeyi denedikten sonra eğer çözülmediyse farenizin orta tuşu gerçekten çalışmıyor olabilir. Unutmayın, içini açıp tamir etmeye çalışmak veya servise götürmek en son çare olmalı.
Aynı sorun bende de var ama fare özelliklerinde sendeki buton ekranı bende çıkmıyor.bendeki farklı , ayrı ayrı buton ayarı bulunmuyor.orta tuşla alakalı bir şey yok.

Ben denetim masasından şöyle çözdüm;Eki Görüntüle 23813

Gösterdiğiniz menü nerden açılıyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı