Mouse tavsiyesi

İsim987

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni bir mouse alacağım. Fakat ne alacağıma karar veremedim sizden yardım istiyorum. 3 adet mouse buldum Max 1550TL verebilirim bunlardn iy, bu fiyat bandında daha güzel bir farede olur. Kablolu kablosuz fark etmez ama Wi-Fi-Bluetooth gibi bağlanma seçeneklerinde internetim zayıf olduğu için biraz sıkıntı olabilir.

Bu 3 mouse benim bulduklarım arkadaşlar önerileri bekliyorum.

Artıları:
Önerdiğiniz (1. hakkında bilgim yok o hariç) mouselerden iyidir.
Paracord kablosu ile çok güzel kayma hissi sağlıyor.
Değiştirilebilir Switch'ler ile kullanım ömrünü daha çok uzatıyor.
Aura Sync desteği ayrı bir hava katıyor.
16.000 DPI olması.
Tuş malzemesinin iyi olması.
Genel olarak terletmemesi.
Ele güzel oturması.

Eksileri:
Fiyatı pahalı durumda.
SteelSeries Prime ile aralarında çok bir fark yok. (Switch özelliği, kablo yapısı gibi özellikler SS Prime'de yok diye biliyorum. Bir de 12 gram fark var diye hatırlıyorum.)

Eksilere ve artılara bakarak seçebilirsiniz. Tabii fare seçme kriterleriniz de bu kararı etkileyebilir (marka takıntısı, el yapısı vs) bu yüzden kararı size bırakıyorum.
Not: ROG Keris'i denedim, SS Prime'yi denemedim.

Keris indirimlerde 750 TL'ye kadar düşüyor yakalarsanız onu daha çok tavsiye ederim.

Keris indirimlerde 750 TL'ye kadar düşüyor yakalarsanız onu daha çok tavsiye ederim.

SteelSeries Prime almasaydım kesinlikle alacaktım ama fiyatı pahalı geldi.

SS Prime iyi bir model evet, fakat konu sahibinin bütçesi var ve sadece fareye yatırım yapmak istiyor. Bu durumda Prime mantıklı bir tercih değil daha iyileri varken. Hem kendisinin diğer ekipmanları hakkında bilgi sahibi değiliz.

Hocam katılıyorum fakat sadece değinmek istediğim nokta şu sadece bir parçaya odaklanmak yerine diğer parçalarada odaklanmak biraz daha olsa mantıklı değil mi? Ha tabii ki evet haklısınız diğer ekipmanları bilmiyoruz eğer diğer ekipmanlar iyi ise tabii ki Maouse'a yönelmek daha mantıklı özür diliyorum.

Elinizin uzunluğu nedir öncellikle? Ve tutuş sekliniz de önemli tabi ki mouse seçerken, çünkü seçtiğiniz modellerin çoğu birbirinden apayrı modeller. Bu bütçede açıkçası, eliniz 18+ ise, ve tutuş şekliniz palm ise DA V2 Pro öneririm açıkçası. Özellikle ağırlığı sorun değilse diye de belirteyim çünkü ağır bir model. Simetrik olarak, eliniz +17 ise, ve claw-fingeretip ağırlıklı tutmuyorsanız. Kablolu XM1r öneririm, kablosuz ikinci ele de aciksaniz paramguvende ile XM2we alabilirsiniz, ha simetrik + sıfır ürün istiyorsanız. Direkt olarak M800 Pro bakın en iyi üründür kablosuz olarak bu bütçe de. Konu da baktığınız modellerin hepsi birbirinden kötü, genel olarak kullanilmamazlik, malzeme kalitesi, fiyat açısından ASUS, Logitech gibi ürünlere bakmayın. Bu bütçe de o markaların her ürünü berbat ötesi. Başka da bir onerim olmaz.

Elinizin uzunluğu nedir öncellikle? Ve tutuş sekliniz de önemli tabii ki mouse seçerken, çünkü seçtiğiniz modellerin çoğu birbirinden apayrı modeller. Bu bütçede açıkçası, eliniz 18+ ise, ve tutuş şekliniz palm ise DA V2 Pro öneririm açıkçası. Özellikle ağırlığı sorun değilse diye de belirteyim çünkü ağır bir model. Simetrik olarak, eliniz +17 ise, ve claw-fingeretip ağırlıklı tutmuyorsanız. Kablolu XM1r öneririm, kablosuz ikinci ele de aciksaniz Param Güvende ile XM2we alabilirsiniz, ha simetrik + sıfır ürün istiyorsanız. Direkt olarak M800 Pro bakın en iyi üründür kablosuz olarak bu bütçe de. Konu da baktığınız modellerin hepsi birbirinden kötü, genel olarak kullanilmamazlik, malzeme kalitesi, fiyat açısından ASUS, Logitech gibi ürünlere bakmayın. Bu bütçe de o markaların her ürünü berbat ötesi. Başka da bir onerim olmaz.

Bütçe en azami 1550 TL demiş, 1850 lira civarında önermişsiniz hocam. Ayrıca ikinci el bence mantıklı bir yol değil, en son ikinci el mouseler bence hijyen açısından iyi olmuyor. Ve eklemek isterim ki, bilindik marka olması bence önemli. Ürüne bir şey olduğu zaman kime gideceğini iyi bilmesi gerekiyor. Bence tercihler doğrultusunda ya Keris, ya da SteelSeries Prime seçilmeli.
Fakat bu benim fikrim.

Bütçe en azami 1550 TL demiş, 1850 lira civarında önermişsiniz hocam. Ayrıca ikinci el bence mantıklı bir yol değil, en son ikinci el mouseler bence hijyen açısından iyi olmuyor. Ve eklemek isterim ki, bilindik marka olması bence önemli. Ürüne bir şey olduğu zaman kime gideceğini iyi bilmesi gerekiyor. Bence tercihler doğrultusunda ya Keris, ya da SteelSeries Prime seçilmeli.
Fakat bu benim fikrim.
Bu bütçe de ne Prime, ne de Keris seçilmeli. Hangi ürün 1.850 civarında?

Bütçe yükselt ve kap hocam. O bütçeye en iyisi.

Arkadaşlar bir sürü öneri gelmiş.

Arkadaşlar bu şeklde mouseler gelmiş. Öncelikle bütçeyi biraz artırarak hepsini alabilirim ancak Endgame Gear XM2we adlı fareye param yetmiyor. Diğer ekipmanlarım hakkındada soeular sormuşsunuz hepsi gayet güzel yepyeni ekipmanlar hepsini birden yenileyeceğim hepsine karar verdim ama farede buraya danıştım. DeluxM800PRO mantıklı bir seçenek aslında ama daha önce hiç duymadığım bir marka güvenilirliği ve kalitesi hakkında bilgim yok aynı şekilde Endgame adlı marka içinde geçerli o konuda aydınlatırsanız sevinirim. 2. olarak ASUS ROG Keris adlı bir mouse var hem fiyatı uygun(benim bütçeme) hem de benim attığım 3 mousedende güzel. SS Prime için nedense SteelSeries bana güven vermiyor sevmediğim bir marka ancak ASUS gibi markalar hi öyle gelmiyor. Düşüncelerim bunlar arkadaşlar. Konu daha bitmedi hala daha karar yok.

Geri
Yukarı