Mouse tekerleğini kaydırınca önce yukarı sonra aşağı kayıyor

hako66

Decapat
Ben geçenlerde yeni laptopumun yanına 80TL'lik bir oyuncu mouse aldım, gayet de iyi, belki profesyonel değil ama oyun oynarken falan sıkıntı yapmıyor, fakat son zamanlarda mouse tekerleğini aşağı çektiğimde ilk önce 3-4 santimetre yukarı kayıyor, sonra aşağı kayıyor, oyun oynarken özellikle CS, Fortnite gibi oyunlarda çok sıkıntı çıkarıyor, CS:GO'da bunnyhop için mouse tekerleğine atadım zıplamayı ama ters algılayınca elimdeki bıçak değişip geri AWP çekiyor, o zaman da bunnyhop bozuluyor. Ben anlatabilidğim kadar anlattım yardımlarınızı bekliyorum.

Sanırım sorun farenizin tekerleğinde. Ancak nasıl çözebileceğinizden pek emin değilim. Büyük ihtimalle garantisi veya servisi de olmadığı için kendiniz çözmeniz gerek. Veya uğraşmamak için yeni bir fare alabilirsiniz.

Sorun donanımsal yeni bir fare alın.

Ben geçenlerde yeni laptopumun yanına 80TL'lik bir oyuncu mouse aldım, gayet de iyi, belki profesyonel değil ama oyun oynarken falan sıkıntı yapmıyor, fakat son zamanlarda mouse tekerleğini aşağı çektiğimde ilk önce 3-4 santimetre yukarı kayıyor, sonra aşağı kayıyor, oyun oynarken özellikle CS, Fortnite gibi oyunlarda çok sıkıntı çıkarıyor, CS:GO'da bunnyhop için mouse tekerleğine atadım zıplamayı ama ters algılayınca elimdeki bıçak değişip geri AWP çekiyor, o zaman da bunnyhop bozuluyor. Ben anlatabilidğim kadar anlattım yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer bir yolunu bulursanız fare tekerleğinin döndüğünü tespit eden kameranın önündeki tozları profesyonel birine temizletmeyi deneyin. Kuzenimin eski DeathAdder Elite'ini kulanmıştım o da içine toz sokmuş :D.

Geri
Yukarı