Mouse tutuş şekli nasıl düzeltilir?

batuhan_n

Decipat
Eskiden palm grip tutardım. Sonra ordan şurdan gördüm ve yanlış bir claw grip tutuşa sahip oldum. Sonra gerçek claw grip. Sonra yarı claw grip yarı palm grip. Sonra ise internette gezerken fingertip, oyunda ise claw grip tutuyorum.

Gerçekten çok sıkıntı yaşıyorum. Dürüst düzgün aim alamıyorum. Eski bilgisizliğim yüzünden bunları yaşıyorum, keşke nasılsam öyle kalsaydım.

Nasıl düzelteceğim? Hep farklı bir tutuşum oluyor. Rahat edemiyorum.

Seninle aynı durumu bende yaşıyorum ve acayip tilt durumdayım bu konuda. Fareyi ilk aldığımda hatta bilgisayarı ilk topladığım zaman fare elime çok iyi oturuyordu (ki halen iyi oturuyor) ama bir ara kendime tam masa boyu bir fare altlığı aldım o gün bugündür fare tutuşum bir değişti ki bir daha düzelmiyor. Halbuki aynı masayı kullanıyorum aynı koltukta oturuyorum fare ve klavye de aynı ama yok acayip bir değişiklik söz konusu. Oyun oynarken arada bir kendimi eskisi gibi hissedebilmek adına fare tutuşumu sürekli değiştiriyorum biraz yana çeviriyorum önceden nasıl bir his hissediyorsam ve o zaman nasıl tutuyorsam aynı şekilde tutmaya çalışıyorum. Bir de maalesef Tourette sendromuna sahip biri olduğum için kolumu eski düzene oturtabilmek için çok fazla hareket ettiriyorum sırf iyi hissedebilmek için.

Seninle aynı durumu bende yaşıyorum ve acayip tilt durumdayım bu konuda. Fareyi ilk aldığımda hatta bilgisayarı ilk topladığım zaman fare elime çok iyi oturuyordu (ki halen iyi oturuyor) ama bir ara kendime tam masa boyu bir fare altlığı aldım o gün bugündür fare tutuşum bir değişti ki bir daha düzelmiyor. Halbuki aynı masayı kullanıyorum aynı koltukta oturuyorum fare ve klavye de aynı ama yok acayip bir değişiklik söz konusu. Oyun oynarken arada bir kendimi eskisi gibi hissedebilmek adına fare tutuşumu sürekli değiştiriyorum biraz yana çeviriyorum önceden nasıl bir his hissediyorsam ve o zaman nasıl tutuyorsam aynı şekilde tutmaya çalışıyorum. Bir de maalesef Tourette sendromuna sahip biri olduğum için kolumu eski düzene oturtabilmek için çok fazla hareket ettiriyorum sırf iyi hissedebilmek için.
Valorant başlamıştım. İlk rekabetçi oyunumdu ve tutuş şeklim eskisi gibiydi. İlk rekabetçi oyunumun ilk maçında 30 vurmuştum. Maçtaki herkes beni övüyor "What a pro!" falan diyorlardı. Keşke şimdi de öyle olsam.

Şimdi ise 11 ay oynamama rağmen garip tutuş şeklim yüzünden dürüst düzgün vuramıyorum. O eski tutuş şeklimi yapmaya çalışıyorum, o da olmuyor artık.

Bir şeyin eskisi gibi olmaması benim en tilt olduğum şeydir. Monitör 1 cm kaymış mı? Hemen farkederim. Mouse kablosu mu oynamış? Onu bile farkediyorum. Çantam mı çizilmiş? Çok fazla kafaya takıyorum. Bir şeyi eskisi gibi yapamıyor muyum? Çok fazla takıyorum.
Bu da onlardan birisi. Sanırım aynı durumdayız. Bir türlü çözülmeyecek gibi.

Valorant başlamıştım. İlk rekabetçi oyunumdu ve tutuş şeklim eskisi gibiydi. İlk rekabetçi oyunumun ilk maçında 30 vurmuştum. Maçtaki herkes beni övüyor "What a pro!" falan diyorlardı. Keşke şimdi de öyle olsam.

Şimdi ise 11 ay oynamama rağmen garip tutuş şeklim yüzünden dürüst düzgün vuramıyorum. O eski tutuş şeklimi yapmaya çalışıyorum, o da olmuyor artık.

Bir şeyin eskisi gibi olmaması benim en tilt olduğum şeydir. Monitör 1 cm kaymış mı? Hemen farkederim. Mouse kablosu mu oynamış? Onu bile farkediyorum. Çantam mı çizilmiş? Çok fazla kafaya takıyorum. Bir şeyi eskisi gibi yapamıyor muyum? Çok fazla takıyorum.
Hocam poligona girin elinizi eski gripinize yapmaya zorlayarak çalışın.Ben de bir ara Zywoo grip yapmaya çalışıyordum,alıştım da,fakat elimi çok yorduğu için eski gripime döndüm.Siz de poligonda 1-1.5 saat eski gripinizle oynamaya çalışın.

Ben de genelde oyunlar da otomatik silahlarla ateş ederken kolumu çok sıkıyorum ve fareyi çeviremiyorum buna nasıl bir çözüm bulurum sizce?

Evet hocam maalesef aynı durum söz konusu. Nedense eskisi gibi tutamıyorum ve faremin kablosunda aşırı bir oynama değişik hallere bürünme söz konusu. Kablo acayip şekilde yamuklaştı fare ona göre dönüyor falan acayip bir durum var :D Kablosuz fare alıp sorunu kökten çözesim var ama yeni bir fare alacak durumda değilim bir bakıma tamamen gereksiz bir harcama olarak görüyorum bu durumu. Hocam size verebileceğim en iyi önerim şudur; öncelikle daha öncesinde kendinizi nasıl daha iyi hissediyordunuz o konuma gelmeye çalışın ve bu şekilde oynarsam da oynayabiliyorum diye kendinizi alıştırın. Eğer herhangi bir problem olmuyorsa fare tutuşunuzda sürekli o şekilde oynamaya çalışın ama her zaman kendinizi iyi hissettiğiniz durumda olun. Bir şeyler sürekli kötü olursa kafanızı oradan alamazsınız.
Hocam poligona girin elinizi eski gripinize yapmaya zorlayarak çalışın.Ben de bir ara Zywoo grip yapmaya çalışıyordum,alıştım da,fakat elimi çok yorduğu için eski gripime döndüm.Siz de poligonda 1-1.5 saat eski gripinizle oynamaya çalışın.
Arkadaşın da dediği gibi kendinizi iyi hissettiğiniz bir pozisyonda bir kaç el poligonda oyun oynayın ve orada iyi bir durum elde etmeye çalışın. Ben tamamım dediğiniz zamanda da oyuna girersiniz.

Avuç içi tutuştan pençe tutuşa geçtiğim günden beri çok rahatım. Başta alışırken birkaç gün sıkıntı oluyor. Tek sıkıntısı parmak uçlarını uzun kullanımda acıtması. Pençeye alıştıktan sonra diğer tutuşa geçmek imkansız gibi geliyor bana.

Avuç içi tutuştan pençe tutuşa geçtiğim günden beri çok rahatım. Başta alışırken birkaç gün sıkıntı oluyor. Tek sıkıntısı parmak uçlarını uzun kullanımda acıtması. Pençeye alıştıktan sonra diğer tutuşa geçmek imkansız gibi geliyor bana.
Ben de kolumu çok ağrıtmasına rağmen fingerti gripi değiştiremiyorum.Dediğim gibi Zywoo grip deniyeyim dedim yine ağrıttı ve daha yavaş aim almaya başladım geri döndüm fingertipe.

Yeni konular

Geri
Yukarı