Mouso Core Worker Process nedir?

raevenn

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar. Görev yöneticisine bakarken Mouso Core worker process adlı bir işlem gördüm. Virüs müdür?

Ekran Alıntısı.PNG

Son zamanlarda gerçekten çok canımı sıkmakta olan bir windows hizmeti. 4 GB ram'e sahip bir laptop kullanmaktayım lakin gerek eğlence gerekse eğitim amacıyla kullandığım bu laptopta hayatı bana zindan etti. Tabi bunu farketmem 1 haftamı aldı :)

Gönül rahatlığıyla görev yöneticisinden kapatabilirsiniz. Bende herhangi bir sorun çıkmadı.

Bıktım şu güncellemeden ya 4 GB RAM var zaten yarısını Windows kullanıyor. Pişman ettirdi şu Windows 10.
Dostum bence sen bir linux'a geç :) Windows'tan vazgeçemem diyorsan Technopat'ın aşırı derecede güzel anlatıma sahip "Dual Boot Rehberi" var. Oradan yararlanarak yapabilirsin. (Windows Yanına Linux Kurulumu ve Dual Boot Rehberi - Technopat)

Son zamanlarda gerçekten çok canımı sıkmakta olan bir windows hizmeti. 4 GB ram'e sahip bir laptop kullanmaktayım lakin gerek eğlence gerekse eğitim amacıyla kullandığım bu laptopta hayatı bana zindan etti. Tabi bunu farketmem 1 haftamı aldı :)

Gönül rahatlığıyla görev yöneticisinden kapatabilirsiniz. Bende herhangi bir sorun çıkmadı.

Dostum bence sen bir linux'a geç :) Windows'tan vazgeçemem diyorsan Technopat'ın aşırı derecede güzel anlatıma sahip "Dual Boot Rehberi" var. Oradan yararlanarak yapabilirsin. (Windows Yanına Linux Kurulumu ve Dual Boot Rehberi - Technopat)
Hocam Windows Updateyi sildim. Böyle bir şeyle uğraşmıyorum artık.

Arkadaşlar eğer güncelleştirme yapmak istemesseniz kapatabilirsinz...
Önce arama motoruna hizmetler yazıyoruz.
Hizmetler açıldıktan sonra 'Windows Update' buluyoruz.
Windows Update'ye çift tıklayıp o "elle" yazan kısmı devre dışı diyoruz... ve artık gönül rahatlığıyla kullanabilrsiniz
Ekran görüntüsü 2022-02-03 105155.png
Ekran görüntüsü 2022-02-03 105021.png
Ekran görüntüsü 2022-02-03 105557.png

Mouso Core worker procsess=
MoUsoCoreWorker.exe, Windows güncellemeleriyle ilgili wuauclt.exe yerine kullanılan bir dosyadır. Yerel disk C: \ Windows \ System32 konumunda bulunur. Kısacası, bir Windows sistem dosyasıdır.

Yani bir takım güncelleme indiricisi...
Bu durumdan şikayetçi olan arkadaşlarımız Windows Update'yi hizmeterden kapatıp rahatlayabilrsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı