Mozilla Firefox ve Firefox Nightly Farkı Nedir?

Düz versiyon ile nightly arasında ne fark var?

Ana sayfada böyle yazıyor.
firefox.png

Yeni Firefox özellikleri, Nightly sürümünde test edildikten sonra normal sürüme geliyor. Test sürümü olduğu için her şey stabil olmayabilir. Eklenen özellikler, normal sürüme gelmeden kaldırılabilir.

Ayrıca güncelleme sıklığı da farklı. Günde iki kere güncelleniyor.

En yeni özelikler var ancak biraz dengesiz olabilir. Yine de çoğu zaman kullanışlı olacaktır. Tarayıcı üzerinde önemli bir görüşme veya önemli bir belge hazırlamadğınız zaman kullanılabilir. Bu gibi önemli durumlarda ise kullanılmaması daha iyi olacaktır.

Nightly ya da Canary hataları çözdükleri ve hızlı güncelleme alan sürümler. Ama hataları çözüyor diye istikrarlı sürüm olarak görmeyin. Bu sürüm üzerinde oluşan hatalar düzeltilir ve istikrarlı sürüme küçük güncellemeler halinde sunulur. Ama en sorunlu sürümlerdir ve sorun yaşama ihtimaliniz istikrarlı tarayıcıya göre daha fazladır.

Atıyorum Firefox'un istikrarlı sürümü 87.0 ve büyük bir hata oluştu. Bu hatayı çözmek için önce Nightly sürümüne düzeltebilecek iyileştirmeleri atıyorlar ve test ediyorlar. Eğer testlerde bir sorun çıkmazsa hata güncellemesini 87.0.1 olarak istikrarlı sürüme yayınlıyorlar. Tabii sadece hataları denetlemek için kullanılmıyor. Yeni gelen tüm özellikleri hızlıca test edip Geliştirici, Beta gibi sürümlere aktarmak için de kullanılıyor.

Backround Change sayfasını geliştirip siyah renk yapsınlar ki kullanıcıya daha orijinal olsun.
Uludağ'ın karları gibi yaz kış bembeyaz, gözleri yoran rengin farkına varamadılar hala!

Yeni Firefox özellikleri, nightly sürümünde test edildikten sonra normal sürüme geliyor. Test sürümü olduğu için her şey stabil olmayabilir. Eklenen özellikler, normal sürüme gelmeden kaldırılabilir.

Ayrıca güncelleme sıklığı da farklı. Günde iki kere güncelleniyor.

Lütfen bana bir yardımcı olun bilgisayarda durduk yere arka planda Firefox Nightly açılıyor ve silsem de tekrar geliyor bir şekilde arka planda7-8 sekme açılıyor. Görev Yöneticisi'nden işlemi sonlandır diyorum fakat 5 dk sonra tekrar açılıyor. İşlemcim boşta %25-30 çalışıyor bir türlü kurtulamadım. Prigram data da kayıtlı sildikçe kendini tekrar yüklüyor bir şekilde.

Geri
Yukarı