Firefox Nightly 89.0a1 Sürümü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biraz hızlanma var ama dağlar kadar fark da yok.

Hızlanma dedin beni benden aldın. Deneyeceğim bakalım.

Dün test etmiştim. Arayüz değişikliği yaramış. Umarım bir an önce sağ tık menüleri, ön izleme ekranlarını da bu arayüze geçirip istikrarlı sürüme güncellemeyi sunarlar. Yine de bazı sayfaların açılış hızlarında bir değişme yok. Arayüz hantallığından kurtulmuş. CPU tüketimi de bayağı düzelmiş gibi duruyor. Bellek tüketiminde bir gelişme yok.

Özellikle menü kısmındaki bazı kısımların adlarını değiştirmeleri ve sadeleştirmeleri faydalı olmuş. Bu ortak isimleri en çok kullanılan uygulamanın belirlemesine alıştım. Diğer firmaların da aykırı takılmak yerine, bu ortak isimleri kullanmasını faydalı buluyorum.

Firefox bu güncellemesi ile gizlilik takıntısı olmayan, sadelik ve performans odaklı kullanıcıya yöneldiğini gösteriyor. Umarım bu iyileştirmeler devam eder.

@Efe10 Canary ve Nightly günlük güncelleme alan deneme sürümüdür. Tarayıcıların en sorunlu sürümleri diyebilirsin. İstikrarlı sürüme gelene kadar önemli işlerini bu tarayıcıda yapmanı önermem.

Firefox bu güncellemesi ile gizlilik takıntısı olmayan, sadelik ve performans odaklı kullanıcıya yöneldiğini gösteriyor. Umarım bu iyileştirmeler devam eder.
Aynı zamanda Fission gibi güvenlik için mükemmel deneyler de mevcut. Her şeyi bir arada iyi ilerletiyorlar fakat kendilerini tanıtma konusunda eksik kalıyorlar. :)

Arayüzün eksik kalan kısımlarını da yenilediklerinde çok daha iyi olacak.

Bayağıdır Firefox Nightly kullanıyordum, öncesinde de normal versiyonu. Ciddi bir performans farkı oluştu.
11 eklenti ve 40 sekme ile 1,6 GB kullanıyor şu anda. Güzel bir güncelleme.
Tema olarak da Animated Kimi No NaWa kullanıyorum. Varsa öneri tema, alabilirim.:D

Yeni güncelleme geldi.
  • Kompakt modu gizlenmiş.
  • Kilit değişmiş ve arayüzün birkaç yeri daha yenilenmiş.
Kompakt moda erişmek için:
  • browser.compactmode.show değerini true yapmak gerekiyor. Daha sonra özelleştirme yerinde gözüküyor fakat yanında desteklenmediğini belirtiyor. Seçilmesini engellemiyor.
  • browser.uidensity değerini 1 yapınca da aktifleşmiş oluyor. Bu aktifleştirilirse browser.compactmode.show da otomatik olarak true oluyor.

Yeni güncelleme geldi.
  • Kompakt modu gizlenmiş.
  • Kilit değişmiş ve arayüzün birkaç yeri daha yenilenmiş.
Kompakt moda erişmek için:
  • browser.compactmode.show değerini true yapmak gerekiyor. Daha sonra özelleştirme yerinde gözüküyor fakat yanında desteklenmediğini belirtiyor. Seçilmesini engellemiyor.
  • browser.uidensity değerini 1 yapınca da aktifleşmiş oluyor. Bu aktifleştirilirse browser.compactmode.show da otomatik olarak true oluyor.

Fark etmez. Hâlâ Doge yok.

• İnanılmaz
İfadeler: Tim
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı