MP3 dosyasından virüs bulaşır mı?

pasii

Hectopat
Dün abim saçma sapan bir MP3 sitesinden 4-5 tane MP3 dosyası indirmiş. Görünce hemen başka siteden indirmesini istedim. İçim rahat etmedi Windows Defender, Kaspersky, Malwarebytes ile tam tarama yaptım ve bir şey çıkmadı ama içim rahat etmiyor. Bir şey olmuş mudur? Hiç sıfırlamak istemiyorum bir sürü dosya indirmem gerekiyor. O siteden indirdiğim MP3 dosyalarını VirusTotal'a attığımda bir şey çıkmadı ama site bu şekilde:

Adsız.png

Virüs dememiş Phishing demiş sadece.
Criminal IP sahte siteleri tespit eder. Uyarı çıkınca çıkan uyarıya dikkat edin bundan sonra. Şarkı indirdiğin site başka bir sitenin kopyası olabilir sadece.

Virüs dememiş phishing demiş sadece.
Criminal IP sahte siteleri tespit eder. Uyarı çıkınca çıkan uyarıya dikkat edin bundan sonra. Şarkı indirdiğin site başka bir sitenin kopyası olabilir sadece.

Herhalde MP3 dönüştürücü yazıp ilk sitelerden birine girmiş ve pop up olarak buraya atmış, o da fark etmemiş. Şu an herhangi bir sorun yaratır mı bana?

Tarattığınız şey site, MP3 indirme sitelerinin çok büyük bir kısmı clickjacking tarzında reklam sistemleri barındırır, bunlar da dış bir ağa, phishing yapan bir sayfaya yönlendirebilir ki genelde böyledir. VirusTotal bu sebeple phishing diyor, site taraması gereksiz VT'nin.

Tarattığınız şey site, MP3 indirme sitelerinin çok büyük bir kısmı clickjacking tarzında reklam sistemleri barındırır, bunlar da dış bir ağa, phishing yapan bir sayfaya yönlendirebilir ki genelde böyledir. VirusTotal bu sebeple phishing diyor, site taraması gereksiz Vt'nin.

MP3'ü de tarattım, bir şey çıkmadı.

Geri
Yukarı