MP600 Core NVMe M.2 SSD takıldıktan sonra ne yapılmalı?

ultraslan123

Decapat
Esenlikler bütün Technopat okuyanları, kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Corsair 1TB Force MP600 Core NVMe M.2 SSD (4700 MB okuma / 1950 MB yazma) hızına sahip bir SSD satın aldım.​

MSI B450M-A Pro Max anakartına sahibim. SSD aldıktan sonrasından kuruluma kurulumdan sonra yapmam gerekenlere dair biraz bilgiye ve sizin her türlü önerinize ihtiyacım var.
SSD 3-4 gün içinde elime ulaşacak ve temiz bir kurulumla bilgisayarıma takmak istiyorum. Fakat SSD'yi anakarta nasıl takılacağını bilmiyorum.
Bildiğim kadarıyla anakartım bu SSD'yi destekliyor.
Montajda dikkat etmem gerekenler, temiz kurulumdan sonra yapmam gerekenler, BIOS işlemleri ve yapmam gerekenler hakkında desteğe ihtiyacım var.
Daha önce SSD kullanmadığım için konu hakkında tecrübesizim, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ayrıca almış olduğum SSD'ye sistemi kurup diğer 1 TB'lik HDD'me ise depolama için kullanmak istiyorum.
İyi forumlar dilerim.

SSD'yi aldıktan sonra anakartınızın M.2 slotuna takacaksınız. Takma işlemini detaylı anlatamıyorum maalesef.

Daha sonra BIOS'a girip SSD'nizin gözüküp gözükmediğine bakın. Eğer gözükmüyorsa çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Eğer çalışıyor ise SATA Mode'u AHCI yapın. Daha sonra Windows Format USB'nizi bilgisayarınıza takıp Boot Menu'den seçin. Seçmeden önce 1 TB HDD'nizi çıkarmanızı tavsiye ederim. Çünkü hem SSD'niz hem de HDD'niz aynı boyutta olduğu için format atarken disk bölümleme kısmında diskleri karıştırabilirsiniz. Format attıktan sonra HDD'nizi takarsınız. Başka bir sorun/ soru nuz olursa yardımcı olurum. :)

Esenlikler bütün Technopat okuyanları, kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Corsair 1TB Force MP600 Core NVMe M.2 SSD (4700 MB okuma / 1950 MB yazma) hızına sahip bir SSD satın aldım.​

MSI B450M-A Pro Max anakartına sahibim. SSD aldıktan sonrasından kuruluma kurulumdan sonra yapmam gerekenlere dair biraz bilgiye ve sizin her türlü önerinize ihtiyacım var.
SSD 3-4 gün içinde elime ulaşacak ve temiz bir kurulumla bilgisayarıma takmak istiyorum. Fakat SSD'yi anakarta nasıl takılacağını bilmiyorum.
Bildiğim kadarıyla anakartım bu SSD'yi destekliyor.
Montajda dikkat etmem gerekenler, temiz kurulumdan sonra yapmam gerekenler, BIOS işlemleri ve yapmam gerekenler hakkında desteğe ihtiyacım var.
Daha önce SSD kullanmadığım için konu hakkında tecrübesizim, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ayrıca almış olduğum SSD'ye sistemi kurup diğer 1 TB'lik HDD'me ise depolama için kullanmak istiyorum.
İyi forumlar dilerim.

Anakartın kutusunun içinden M.2 için yükseltme vidası ve sabitleme vidası çıkması lazım bir paket içinde onları kontrol edin.

Verdiğiniz değerli cevaplar için teşekkür ederim, herhangi bir gelişme veya da problemim olursa tekrar iletirim. Sağlıklı günler dilerim :)
1627362321861.png

Bu değerler ne kadar normal sizce?

Son düzenleme:
Verdiğiniz değerli cevaplar için teşekkür ederim, herhangi bir gelişme veya da problemim olursa tekrar iletirim. Sağlıklı günler dilerim :)
Eki Görüntüle 1119315

HD Tune'dan error scan yap.
Eki Görüntüle 1119315

Bu arada aynı şeyi CrystalDiskMark ve CrystalDiskInfo ile yapar mısın?

1627391193714.png

Şöyle buyurun.
Ayrıca dün gece video izlerken mavi ekran yedim, (KERNEL_AUTO_BOOST_LOCK_ACQUISITION_WITH_RAISED_IRQL) diye. Sanırım Wi-Fi'ya da bluetoth ile alakalı birkaç sürücü güncelledim. Problem devam ederse dönüş yaparım.
HD Tune'dan error scan yap.

Bu arada aynı şeyi CrystalDiskMark ve CrystalDiskInfo ile yapar mısın?

Eror scan yaptığımda her şey normaldi Full yeşil hiç kırmızı yoktu.
1627391735587.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1119721

Şöyle buyurun.
Ayrıca dün gece video izlerken mavi ekran yedim, (KERNEL_AUTO_BOOST_LOCK_ACQUISITION_WITH_RAISED_IRQL) diye. Sanırım Wi-Fi'ya da bluetoth ile alakalı birkaç sürücü güncelledim. Problem devam ederse dönüş yaparım.

Eror scan yaptığımda her şey normaldi Full yeşil hiç kırmızı yoktu.
Eki Görüntüle 1119744

Mavi ekran dosyanızı atabilir misiniz nerede olduğunu söyleyeyim Windows klasörüne gir Cden oradan minidump diye bir klasör var onun içindeki dosyayı buradan at ki diğer arkadaşlarda hataları algılasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı