MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi nasıldır?

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Bu anakart nasıldır? R7 5800X'i BIOS güncelleme yapmadan kullanabilir miyim ROG STRIX B550 Xe gibi mesela?

Uzunca araştırma yaptıktan sonra almıştım, güç beslemesi ve VRM ısıları yönünden en iyi B550 anakartlardan birisiydi (hatta Aorus Master modeli açık arayla birinciyken, bu da ikinciydi Hardware Unboxed testlerinde). Ben 5600X ile kullanıyorum, anakartın performansa etkisi zaten gözle görülür olmadığı için şöyle memnunum, böyle süper kart diyeceğim bir şey yok ama 5950X'i bile rahatlıkla besleyebilecek bir anakart olduğu incelemede söyleniyordu zaten, önemli olan işlemcisini, belleklerini uçlarda, yüksek hız aşırtmayla kullananların da memnun olması, testlere göre o senaryoların da üstesinden rahatlıkla geliyor kart.

Amazon'da bununla ortak VRM'lere sahip sahip B550 Tomahawk güzel bir indirimde, Wifi sizin için şart değilse onu da düşünebilirsiniz.

Uzunca araştırma yaptıktan sonra almıştım, güç beslemesi ve VRM ısıları yönünden en iyi B550 anakartlardan birisiydi (hatta Aorus Master modeli açık arayla birinciyken, bu da ikinciydi Hardware Unboxed testlerinde). Ben 5600X ile kullanıyorum, anakartın performansa etkisi zaten gözle görülür olmadığı için şöyle memnunum, böyle süper kart diyeceğim bir şey yok ama 5950X'i bile rahatlıkla besleyebilecek bir anakart olduğu incelemede söyleniyordu zaten, önemli olan işlemcisini, belleklerini uçlarda, yüksek hız aşırtmayla kullananların da memnun olması, testlere göre o senaryoların da üstesinden rahatlıkla geliyor kart.

Amazon'da bununla ortak VRM'lere sahip sahip B550 Tomahawk güzel bir indirimde, Wifi sizin için şart değilse onu da düşünebilirsiniz.

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim peki BIOS güncellemesi yaptınız mı 5600Z kullanmak için?

Kutudan Ryzen 5000 destekli gelirse yapmana gerek yok. Gelmez ise yapman gereken şey basit, BIOS Flashback.
Hocam bizim burada elektrikler sık gidip geliyor. Sıkıntı o yüzden bir tık. Kesin destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim?

Hocam bizim burada elektrikler sık gidip geliyor. Sıkıntı o yüzden bir tık. Kesin destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim?

İnternetteki yorumlara göre direkt olarak 5000 serisi uyumlu gelmiyor ama gelmemesi zaten normal, B550 kartlar 2020 Haziran-Temmuz dönemi satışa çıktı, 5000 serisi işlemciler 2020 Kasım-Aralık dönemi piyasaya sürüldü. O yüzden BIOS flashback zorunlu maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı