MPG X570s Edge Max anakartta sadece ekran kartını PCI-e 3.0'da çalıştırmak

Zivagusv2

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RTX 3090 ekran kartına sahibim ve bu kartı dikey takmak istiyorum. Phanteks P600S kasaya sahip olduğum için, ve kasanın stok dikey ekran kartı aparatını kullandığımda derecelerin inanılmaz şekilde yükseldiğini bildiğim için bir Cablemod'un dikey GPU aparatını aldım. (diğer aparatlar kasayı kesmemi gerektiriyordu). Ancak şöyle bir sıkıntı var, riser kablosu PCI-e 3.0 destekliyorken benim ekran kartım, anakartım ve işlemcim PCI-e 4.0 destekliyor. PCI-e 3.0 ile 4.0 arasında ekran kartı performansı açısından çok az bir fark olduğunu biliyorum.

Asıl sorum ise şu, MSI MPG X570s Edge Max Wi-Fi anakartım ile, SSD'leri ve diğer parçaları PCI-e 4.0 şeklinde çalışmak üzere ayarlayıp, sadece ekran kartını PCI-e 3.0'da çalıştırabilir miyim? MSI BIOS'una hiç hakim değilim ve şu an kasamda da takılı değil. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eğer sorun çıkartır derseniz üzerine 1000 TL gibi bir miktar koyup 4.0 olan riserı alacağım.

3.0 riser: CableMod CM-VPB-2DK-R Dikey Ekran Kartı Tutucu PCIe x16 Yükseltici Kablo 2 x Ekran Portu - Siyah: (Bileşenler > Video Grafik Kartları) : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Geri
Yukarı