MS Edge fazla kaynak kullanıyor

Eğer yardımcı olmayacaksanız cevap yazmanıza gerek yok. Sorunu nasıl çözerim diyorum. Edge kullanma diyorsunuz. Edge kullanmaya devam edeceğim. Fakat 4gb ram kullanımı normal değil. Başkaları böyle sorun yaşamazken ben yaşıyorsam bir problem vardır değil mi?

Edge' yi her kullandığımda aynı sorunu bende yaşıyorum. Boşta 630 MB+ RAM kullanıyor.

Sistem ve Performans kısmında birkaç artırabilir ayar var. Onlara göz atabilirsiniz.

Kullandığınız eklentileri yazar mısınız?

Bende 5 sekme aktif ve YouTube'da video açık, 4 tane de eklentim var max 1400 mb ram tüketiyor. İşlemci kullanımı 10-15 civarında.

Eğer yardımcı olmayacaksanız cevap yazmanıza gerek yok. Sorunu nasıl çözerim diyorum. Edge kullanma diyorsunuz. Edge kullanmaya devam edeceğim. Fakat 4 GB RAM kullanımı normal değil. Başkaları böyle sorun yaşamazken ben yaşıyorsam bir problem vardır değil mi?

Şöyle ki, bütün sekmeleri kapattığımda bile, mesela az önce boş bir sekme açıp Edge'yi açık bıraktım. Görev yöneticisinde Edge'in detaylarına girince hala Technopat başlığında bir bölüm vardı. Sanki sekmeleri kapatsam dahi kapatmıyormuş da sürekli arkada birikiyormuş gibi. Şu anda 3 sekme açık toplam 400 MB kullanıyor. Çözülmüş gibi duruyor ama tekrar böyle 4 GB kullandığı zamanlar oluyor.

Hocam 4 sekme ve 1 tanesi YouTube videosu olmak üzere harcadığı RAM miktarı bu şekilde:

1709489701539.png

Tarayıcı ayarlarımda bu şekilde:

1709489732716.png

1709489747437.png

Sadece 1 tane eklenti yüklü o da reklam engelleyici olan uBlock Origin.

Edge ,Görev Yöneticisi başlangıç kısmında da devre dışı olarak ayarlı.

Edge' yi her kullandığımda aynı sorunu bende yaşıyorum. Boşta 630 MB+ RAM kullanıyor.

Sistem ve Performans kısmında birkaç artırabilir ayar var. Onlara göz atabilirsiniz.

Kullandığınız eklentileri yazar mısınız?
Daha önceden böyle bir sorun yaşamadığım için başlık açtım. Eskiden yaşamıyordum.
uBlock Origin
Mue
Adguard
Translator
G App for Launcher

her birini tarayıcının kendi görev yöneticisi ile kontrol ettiğim zaman en fazla toplam 300 400mb oluyor.

Bende 5 sekme aktif ve YouTube'da video açık, 4 tane de eklentim var max 1400 mb ram tüketiyor. İşlemci kullanımı 10-15 civarında.
olması gereken budur zaten. 2gb a kadar bile kabuldüm. 4GB normal değil. Herşeyden önce işlemcime de çok yükleniyor. Donanım hızlandırma da açık. İşlemcinin bu kadar yük altına girmesi mümkün değil.

Daha önceden böyle bir sorun yaşamadığım için başlık açtım. Eskiden yaşamıyordum.
uBlock Origin
Mue
AdGuard
Translator
G App for Launcher

Her birini tarayıcının kendi Görev Yöneticisi ile kontrol ettiğim zaman en fazla toplam 300 400 MB oluyor.

Dediğim gibi direkt fabrikasyon ayara getirmeyi denediniz mi? Hiç tek tek uğraşmadan.

Laptop i5-10300H

O zaman normal. O sıra da i7 6500U :D

Kullandığınız işlemci nedir hocam? İşlemci konusunda Edge gerçekten sıkıntılı. Ama RAM konusunda gayet iyi.
i5 1135g7 evo kullanıyorum. Valla cs gibi işlemci ağırlıklı oyunlar oynadığım oluyor. Gta5 falan. Yine edge kadar işlemci tüketmiyorlar arkadaş...

uBlock Origin
Mue
Adguard
Translator
G App for Launcher

her birini tarayıcının kendi görev yöneticisi ile kontrol ettiğim zaman en fazla toplam 300 400mb oluyor.

Garip. Bazıları diğer konularda Edge' yi yeniden yüklemenizi tavsiye ediyor. Denemekten zarar gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı