MS Office ile uyumlu ofis programı var mı?

The_Türk

Hectopat
Yer
Türkiye
Windows'ta düzenlenmiş Excel dosyasını evde Linux kurulu sistemde düzenlemem gerekiyor. Ama Excel dosyası MS Office ile de sorunsuz açılabilmeli. Bunu yapabilen ofis uygulaması var mı Linux'ta?

Windows'ta düzenlenmiş Excel dosyasını evde Linux kurulu sistemde düzenlemem gerekiyor. Ama Excel dosyası MS Office ile de sorunsuz açılabilmeli. Bunu yapabilen ofis uygulaması var mı Linux'ta?

Onlyoffice direkt msoffice uyumlu geliştiriliyor olması lazım. Onun haricinde pwa ile ya da tarayıcın üzerinden Ms Office live kullanabilirsin.

Windows'ta düzenlenmiş Excel dosyasını evde Linux kurulu sistemde düzenlemem gerekiyor. Ama Excel dosyası ms Office ile de sorunsuz açılabilmeli. Bunu yapabilen ofis uygulaması var mı Linux'ta?

Ben tüm yukarıda yapılan açıklamaları hem destekliyorum hem de muhalif açıklama eklemek istiyorum.
Piyasada adı ne olursa olsun Office yazan uygulamaların hepsinde klasik base Office dosyalarını açıp güncelleme özelliği var.
Lakin iş makro veya pivot table gibi özel yapılara geldiğinde sorun başlar.

Ama maksadınızı klasik dosya yazma, hücresel işlemler yapmak ise hepsi sorunsuz destekler. Özel fonksiyon ve makro durumunda hata alma ihtimaliniz yüksek.

Amacınıza ve kullanacağınız yapıdan emin olarak değişime gidiniz.

Geri
Yukarı