"msconfig" Ayarlarında İşlemci Sayısı Kaç Olmalı?

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Bilgisayarımda msconfig ayarında işlemci sayısı 1 diyor bunu arttırmalı mıyım?

Sistem:
* MSI RX570 ARMOR 8GB OC Ekran kartı
* Asus Prime A320M-K Anakart
* Ryzen 3 2200G İşlemci
* Corsair Vengeance 8GB 2400MHz RAM

Konuya kendi sorum ile dahil oluyorum.

msconfig'de bulunan bu ayar bende kapalı ve hiç dokunmadım. Herhangi bir performans kaybı da hissetmedim. Ryzen 5 2600X kullanıyorum. Bu seçeneği 12 olarak işaretlemek bana ne kazandıracak?

msconfig'de bulunan bu ayar bende kapalı ve hiç dokunmadım. Herhangi bir performans kaybı da hissetmedim. Ryzen 5 2600X kullanıyorum. Bu seçeneği 12 olarak işaretlemek bana ne kazandıracak?
12 yaptığın taktirde bilgisayarının ön yükleme (açılış zamanını) hızını arttırmış olacaksın.

Bana ne olduğunu bilip'te cevap veren olmadı. Herkes yükselt diyor fakat artıları ne olur eksileri ne olur?

Konu altında sorularınızı sormak yerine yeni konu açarak sorabilirsiniz. Asıl konu dışında yorumlar oluyor. Teşekkürler

Bana ne olduğunu bilip'te cevap veren olmadı. Herkes yükselt diyor fakat artıları ne olur eksileri ne olur?

Konu altında sorularınızı sormak yerine yeni konu açarak sorabilirsiniz. Asıl konu dışında yorumlar oluyor. Teşekkürler

Aynı soruyu sordum zaten. Ben denedim, bana bir etkisi olmadı. Sen de dene, iyi olursa kalsın, olmazsa kapatırsın tekrar.

Geri
Yukarı