MSConfig işlemci sayısı düşürmek

mustafa doğanay

Hectopat
2009 yılında prototype diye bir oyun çıktı. Oyuna giriyorum atıyor fakat MSConfig'deki işlemci sayısı kapalı idi onu açıp 2 4 6 falan yaptığımda oyun açıldı. Benim 12'ye kadar çıkabiliyor 12 yaptım oyun yine attı tiki kaldirsam yine atıyor ben o işlemci sayısını 2 4 6 yapsam görev yöneticisinde 2 çekirdek falan yazıyor ama normalde 6 çekirdek Ryzen 5 2600. benim işlemci sayisini düşürüp çekirdeği de dusurmem PC'ye zarar verir mi? 12 yapınca oyunu açmıyor tiki kaldirsam da açmıyor 6'ya düşürünce 3 çekirdek 6 iş parçacığı diyor yani. Daha az peki benim böyle yapmam bir zararı var mı? Varsa ne.

İşlem gücü olarak zayıflatmak dışında bir zararının olacağını zannetmiyorum. 2-4-6 yaptığınızda kullanılan çekirdek ve thread sayısını sınırlıyorsunuz. Driverlarınızı kontrol edin belki onlarla çözülmüş olabilir. Çekirdek sayısıyla uğraşmazsınız.

İşlem gücü olarak zayıflatmak dışında bir zararının olacağını zannetmiyorum. 2-4-6 yaptığınızda kullanılan çekirdek ve thread sayısını sınırlıyorsunuz. Driverlarınızı kontrol edin belki onlarla çözülmüş olabilir. Çekirdek sayısıyla uğraşmazsınız.

Mesela ben prototype oynayacagımda 6 yapsam sonra oynamicamda eski haline cevirsem bir zarar olur mu? Bu arada cevap için teşekkürler.

MSConfig'deki işlemci ayarı ile bilgisayarınızın genel performansını düşürmeyin. Process Lasso diye bir program var. Bunu kullanın uygulama üzerinden oyuna işlemci sınırlaması koyun.
Saygılarımla.

MSConfig'deki işlemci ayarı ile bilgisayarınızın genel performansını düşürmeyin. Process Lasso diye bir program var. Bunu kullanın uygulama üzerinden oyuna işlemci sınırlaması koyun.
Saygılarımla.
Sadece oyuna mi koyuyor. Teşekkür ederim. Yani MS config den yapsam performans düşüyor öylemi. Tamam sağolun sağlıklı günler
MSConfig'deki işlemci ayarı ile bilgisayarınızın genel performansını düşürmeyin. Process lasso diye bir program var. Bunu kullanın uygulama üzerinden oyuna işlemci sınırlaması koyun.
Saygılarımla.

Nereden yüklememi tavsiye edersiniz.

Sadece oyuna mi koyuyor. Teşekkür ederim. Yani MS Config'den yapsam performans düşüyor öyle mi? Tamam sağ olun sağlıklı günler

İster oyun ister uygulama exesine sağ tıkladığınızda gelen seçeneklerden ne yapmak isterseniz seçebilirsiniz. Türkçe dil desteği'de mevcut. Özellikle bilgisayarda ağır encode, decode, render, gibi işler yaptığınızda bilgisayarın performansı kullanılamayacak hale gelen işlemlerde bilgisayarın stabil çalışmasına yardımcı oluyor.

İster oyun ister uygulama exesine sağ tıkladığınızda gelen seçeneklerden ne yapmak isterseniz seçebilirsiniz. Türkçe dil desteği'de mevcut. Özellikle bilgisayarda ağır encode, decode, render, gibi işler yaptığınızda bilgisayarın performansı kullanılamayacak hale gelen işlemlerde bilgisayarın stabil çalışmasına yardımcı oluyor.
ben yukledim acıldı fakat turkce dil destegini bulamadım nasıl olacak ve sag tıkladıımda cpu limiter var ama onu nasıl limitlicem anlayamadım yotube da bir video var mı ??

ben yukledim acıldı fakat turkce dil destegini bulamadım nasıl olacak ve sag tıkladıımda cpu limiter var ama onu nasıl limitlicem anlayamadım yotube da bir video var mı ??
Var. Link Ben Pro versiyon 9.3.0.44 kullanıyorum Türkçe internette daha kapsamlı arama yaparsanız bula bilirsiniz.

Geri
Yukarı