Çözüldü MSConfig üzerinden işlemci Ghz değeri arttırılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Kiraz

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Afyon
Merhaba arkadaşlar, işlemcim i5 11400F 2.4GHz. Turbo Boost 2.0 teknolojisiyle 4.2GHz'e çıkabiliyor. BIOS üzerinden Turbo Boost açık olmasına rağmen ve yüksek performansta çalıştırmama rağmen işlemcim hala 2.4GHz'de kalıyor. MSConfig uygulamasını buldum. Bu uygulama üzerinden GHz değerini arttırabilir miyim? Başka çare biliyorsanız yazarsanız çok sevinirim.

• MSConfig dünyaları değiştirebildiğiniz bir mucize değil.
  • MSConfig üzerinden frekans ayarı yapılamaz. Öyle bir ayar yok zaten.
  • MSConfig üzerinden çekirdekler açılamaz.
  • MSConfig üzerinden kullanılabilir RAM miktarı artırılamaz.
Bunların aksini iddia edende zeka geriliği vardır, uzak durun.

Şimid soruna gelelim: Frekans nerede 2.4 GHz yazıyor?

Turbo hızına çıkmama nedeni sıcaklık olabilir. GHz arttırma diye bir şey yok, OC var fakat F işlemcilerin çarpanları da kilitli.
Sıcaklık 65-70 civarı geziyor. Temel hızın üstüne hiçbir şekilde çıkmıyor. Soğutma mevcut. İşlemcinin %60'ından fazlasını kullandığını daha görmedim.

Sıcaklık 65-70 civarı geziyor. Temel hızın üstüne hiçbir şekilde çıkmıyor. Soğutma mevcut. İşlemcinin %60'ından fazlasını kullandığını daha görmedim.
Oyunda mı %100 kullansın istiyorsun?

İşlemcinin %100 olması zaten darboğaza işaret eder, düşük kullanım olması iyidir. Oyun içi değerlerinizi paylaşın bize.

İşlemcinin %100 olması zaten darboğaza işaret eder, düşük kullanım olması iyidir. Oyun içi değerlerinizi paylaşın bize.
Bütün sürprizi bozdun yaa :) Ben söyleyecektim. Dur bakalım nereye varacağız. Çok heyecanlı.

• MSConfig dünyaları değiştirebildiğiniz bir mucize değil.
  • MSConfig üzerinden frekans ayarı yapılamaz. Öyle bir ayar yok zaten.
  • MSConfig üzerinden çekirdekler açılamaz.
  • MSConfig üzerinden kullanılabilir RAM miktarı artırılamaz.
Bunların aksini iddia edende zeka geriliği vardır, uzak durun.

Şimid soruna gelelim: Frekans nerede 2.4 GHz yazıyor?
Görev yöneticisi üzerinden bakıyorum.

Oyunda mı %100 kullansın istiyorsun?
Hayır hocam %100 olması darboğaz göstergesi olur bunu biliyorum😄. Fakat 4.2GHz değerine çıkabilirsem performansının artacağını düşünüyorum. Sonuçta işlemcim bunu destekliyor fakat oyun oynarken sürekli 2.59GHz'de kullanılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı