Msconfig'deki Dosya Silinmiyor

vetrick

Decapat
Selamlar arkadaşlar. Bilgisayarımı açtığımda değişik reklamlı bir siteyle karşılaşıyorum. Daha sonra burada çözümünü aradım ve msconfig'den başlatma seçeneklerinden kapattım ve artık bilgisayarı açtığımda açılmıyor. Fakat bu msconfig'de kaldı ve konumunu aradım regedit'ten fakat bulamıyorum, sanırım gizli olabilir. Komutu "/c start (reklamı çıkan site)" . Ben bunu nasıl kaldırabilirim MBAM ile silinmedi ve arkadaşlar bu şey benim şifrelerime falan erişebilir mi? Hotmail'e falan girmeye korkuyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Çözüm
CCleaner ile bu tür kalıntılar silinebiliyor. Programı çalıştırdıktan sonra sol panelden tools kısmına girin, oradan Startup sekmesine gelin, silmek istediğiniz kısmı seçtikten sonra sağ taraftan delete deyin. Böylece silinmesi gerekir.

403182
Güncel bir AV programı indirin ve kurun ardından PC'yi güvenli modda başlatıp detaylı tarama yaptırın. Umarım bir işe yarar. Ek olarak ADWCleaner indirip onunla da taratın.

Zamanlanmış görevleri ve start up klasörünü temizle, onun yerine kendi tercihim istisnasız format atmaktır. Format kolat iş değil benim için diyorsan boşver gitsin hotmail nolacak ki =V

Zamanlanmış görevleri ve start up klasörünü temizle, onun yerine kendi tercihim istisnasız format atmaktır. Format kolat iş değil benim için diyorsan boşver gitsin hotmail nolacak ki =V
Pire için yorgan yakmak :D Ufak tefek şeyler için format atmak mantıksız ve daha uğraştırıcı. Belki formatı 5 dk atıyorsun ama uygulamaları indirmek driver'ları yüklemek ooo uzun iş. Ayrıca birazda sistemi savunmak gerek. Virüs ile savaşmayı sevin biraz.

Hepinize çok teşekkürler deneyeceğim.
CCleaner ile bu tür kalıntılar silinebiliyor. Programı çalıştırdıktan sonra sol panelden tools kısmına girin, oradan Startup sekmesine gelin, silmek istediğiniz kısmı seçtikten sonra sağ taraftan delete deyin. Böylece silinmesi gerekir.

Eki Görüntüle 403182
Tamamdır hallettim. Şimdi yeniden başlatmam gerekiyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı