Mshta exe virüsü nasıl kaldırılır?

Mrlaard

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayarımda istart diye sağ üste bir şey oluştu. Onu kaldırdım görev yöneticisinden, mshta.exe diye dosya vardı. Fakat tamamen nasıl kaldırabilirim? Bilgisayar bilgim 0

Mshta aslen işletim sistemine ait bir uygulama, zararlılar tarafından kötü amaçlı bir şekilde kullanılabiliyor sadece. Malwarebytes ile tarama yaptıktan sonra sistemde bir antivirüs bulunduğundan emin olun.

Hocam bilgisayarıma herhangi bir şey olmaz değil mi?
Malwarebytes indirmeyi deneyin onunla bir taratın bilgisayarı muhtemelen bulur virüsü ve karantinaya alıp silin.
Tamam hocam bir deneyim.

Adware bulaşmış MBAM veya sağlam bir av ile temizleyebilirsin. Av kullanmazsan başına daha çok şey gelir.

Dostum açılımlarını yazar mısın bir de başıma ne gelebilir bilgisayar bilgim gerçekten yok.
2 gündür pc açılmıyor zaten windows dosyaları yükleniyor diyor ve uzun süre açılmıyor format attırsam gider mi
Dostum açılımlarını yazar mısın bir de başıma ne gelebilir bilgisayar bilgim gerçekten yok.
2 gündür PC açılmıyor zaten Windows dosyaları yükleniyor diyor ve uzun süre açılmıyor format attırsam.

Arada açılıyor sonra yine aynı sorun.

Açılmlarını yazsam bir şey değişmeyecek ki. Bilgim yok diyorsun. Bilen birine dediğimi yaptır. Şimdi de Windows sorunundan bahsediyorsun Windows dosyalarını da bozmuşssun anlaşılan. Format atarsan geçer evet.

Sağ ol dostum teşekkür ederim virüs PCdeki hesaplarıma bir şey yapamaz değil mi?

Geri
Yukarı