İnceleme MSI 27" MAG 274QRFW

Benim monitör bugün geldi ve kurulumunu şimdi yaptım.
Monitör testi yapmaktan pek anlamam ama alttaki testleri gerçekleştirdim.
Kendi açımdan test sürecini açıklamaya çalıştım.

Ölü piksel testinde;
  • Sadece siyah ekranda 2 adet ölü piksel var.
  • RGBW ekranlarda ise tek bir noktada minik bir bulanıklık gibi bir şey var. Fotoğrafını çekip Zoom yaptığımda piksellerde bir hata göremiyorum, bu nedir anlayamadım
5'ten fazla ölü piksel olması durumunda garanti süreci devreye giriyor sanırım.

Ghosting testinde;
Testi nasıl yapmam gerektiğini tam anlamadım. Hem fotoğraf hem video çektim. İyi gibi duruyor sanki?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(http://imgur.com/a%2FiWZWFVb)

IPS Glow testinde;
Açıkçası dümdüz siyah bir ekran yok. Sağ üst köşe ve sol çerçeve ortasında küçük beyaz parlamalar var. Fotoğrafını çektiğimde o kısımları yakalamaktan ziyade daha büyük parlaklıklar çıktı. Fotoğraf çekerken görüntü parlaklığını azaltarak çektim ama benim gördüğüm tam olarak bu değil. Bu parlamalar normal mi yoksa tedirgin olmam gereken bir konu mu bilemedim.

Sadece 180 hz ayarladım ve %100 olan oran modu çok küçük geldi bana, %125 yaptım. Performans anlamında bi negatif etkisi olmaz sanırım oranın.

Monitörün mevcut ayarlarını değiştirmedim hiç. Güzel bir ayar çekmek gerekir mi şimdi, yoksa varsayılan ayarlar iyi midir?

Son düzenleme:
Sadece siyah ekranda 2 adet ölü piksel var.

Hiç bekletme direkt iadeyi yapıştır. 14 günlük cayma hakkını kullanırsan 5 pikselmiş 3 pikselmiş yok efendimmiş bunlarla uğraşmazsın.
Ödemen geri yattıktan sonra eğer monitör aynı fiyattaysa tekrar sipariş edersin.
Ölü piksel bir panel kusurudur. Bu şekilde kullanılmasını tavsiye etmem. İlla birilerine denk geliyor. Bu sektörün fıtratı bu galiba.

• Sadece siyah ekranda 2 adet ölü piksel var.
Vallahi benimkide şuan dağıtımda gün içersinde elimde olur umarım ölü piksel falan çıkmaz ya, sıkıntı yaptım şuan bi tık :/

Güle güle kullan dostum. Gercekten fark çok bariz.

Güle güle kullan dostum. Gercekten fark çok bariz.
Eyvallah hocam teşekkürler.

Fotoğraflar çok net olmadı maruz görün lütfen Farkındayım klavye görünüşü bozuyor ama onunda siparişini vermiş bulunmaktayım geldiğinde masam daha ferah ve sade duracaktır mouse ve pad ile uyum sağlayacağını düşünüyorum

Klavye Link:Amazon.com.tr

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…