MSI 27" Optix MAG274R2 1ms 165Hz ekranda beyaz çizgi çıkıyor

Neukâlion

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Adsız.png

Resimdeki çizgiden kalınlık olarak daha ince ve şeffaf ve yana uzunluk olarak biraz daha küçük çizgi çıkıyor. Bazen 1 tane bazen altlı üstlü 3-4 tane.
Monitörün ortasının biraz daha altında ve sol altın 1 parmak üstünde arada bir çıkan NBA 2K22'yi açınca daha fazla çıkmaya başlayan beyaz çizgi sorunum var.

Monitör: MSI 27" Optix MAG274R2 1ms 165Hz.
Ekran kartı: MSI RTX 3070 Z

Monitörde: Ghosting ve çok azıcık ışık sızması vardır o yüzden monitörden şüpheleniyorum.

Biraz araştırdım ekran kartının yanması vb. nedenler diyorlardı. Bende ekran kartımı test ettim hiçbir donma kasma vb. problem olmadı FPS sonuçları ise aşağıdaki gibidir;

NBA 2K22: 200-350 FPS.
Valorant: 420-600 FPS.

Evde başka monitör olmadığı için test edemedim ama inşallah arızam monitör kaynaklıdır ki ekran kartı ve işlemciden yana şu an hiçbir sıkıntı çekmedim, çekmiyorum. Sizce sorun monitör kaynaklı mıdır?

Hocam sorunun nerede olduğunu anlamak için farklı bir monitöre veya TV'ye bağlayıp deneyin bence monitör kaynaklı. Kullandığınız kabloyu, çıkışı (HDMI, DP, DVI) değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Hocam sorunun nerede olduğunu anlamak için farklı bir monitöre veya TV'ye bağlayıp deneyin bence monitör kaynaklı. Kullandığınız kabloyu, çıkışı (HDMI, DP, DVI) değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Sizce ekran kartı kaynaklı olabilir mi? Yoksa artık bir servis bulup güvenilir oraya götüreceğim.

Sizce ekran kartı kaynaklı olabilir mi? Yoksa artık bir servis bulup güvenilir oraya götüreceğim.

Hocam RTX 3070 kaliteli bir kart öyle bir sorun vereceğini sanmıyorum overclock var mı? Benim ekran kartımda overclock ile böyle problemler alıyorum belki o sebeptendir ama dediğim gibi farklı bir cihazda deneyin.

Hayır çözülmedi dostum. Halen var sanırsam monitörden.
Ne hikmettir ki oyun oynarken veya film izlerken değil de yazı yazarken veya masaüstünde dolaşırken falan oluyor bende çözemedim acaba yazılım kaynaklı bir hata mı , garantiye vermeye de acayip üşendim bir ay kim bekleyecek , döndüğünde kesin çözülecek mi umarım kronik bir şey değildir.

Ne hikmettir ki oyun oynarken veya film izlerken değil de yazı yazarken veya masaüstünde dolaşırken falan oluyor bende çözemedim acaba yazılım kaynaklı bir hata mı , garantiye vermeye de acayip üşendim bir ay kim bekleyecek , döndüğünde kesin çözülecek mi umarım kronik bir şey değildir.
Hocam aynı şekilde bende bazen hiç olmuyor bazen sürekli oluyor çözemedim. Ekran Kartı Driver Programı'da düzgün çalışmıyor Oyun İçi yumuşatma ayarlarını yapamıyorum Geforce'den. DDU ile 10 kere yükleyip kaldırdım çözüm bulamadım. En son format atacağım Driver'i manuel kurup sonra Experience'yi yükleyeceğim devam ederse artık bilmiyorum napacağım. Müsaitte olamıyorum ki PC'yi götüreyim bir yere.

Hocam aynı şekilde bende bazen hiç olmuyor bazen sürekli oluyor çözemedim. Ekran Kartı Driver Programı'da düzgün çalışmıyor Oyun İçi yumuşatma ayarlarını yapamıyorum Geforce'den. DDU ile 10 kere yükleyip kaldırdım çözüm bulamadım. En son format atacağım Driver'i manuel kurup sonra Experience'yi yükleyeceğim devam ederse artık bilmiyorum napacağım. Müsaitte olamıyorum ki PC'yi götüreyim bir yere.
Oyun oynarken hiç yaşamıyorum , çizim yaparken veya metin okurken çıkıyor , ya abartılı bir rahatsızlık vermiyor ama ya artarsa göndermediğime pişman olursam diyorum. Gerçi sırf bunun için İstanbul a gönderip bir ay monitör süz kalmak ta istemiyorum , gerçi ikinci bir monitör var ama. Hani gönderip bir sorun bulamadık deme ihtimalleri de var çünkü her zaman olmuyor. Yabancı bir grupta sordum , tek bir cevap geldi o da elektriksel bir sıkıntı olduğunu söylüyor , yeni adaptör mü alsam diyorum. Bir gelişme olursa lütfen yazarsanız sevinirim 🙏

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı