MSI 3 yıl garanti sorunu

Falcon042

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Msi marka GTX 1060 Gaming X 6g model ekran kartımı 30.03.2017 tarihinde almıştım. Tam ekran kartını almadan önce 01.01.2017 tarihinde MSİ anakart ve ekran kartı ürünlerinin garanti süresini 3 yıla uzattığının haberini aldım. Ürünü aldıktan sonra MSİ sitesinde kaydını yaptırdım. Buraya kadar herşey güzel fakat ilan da 3 yıl garantiye istinaden daha 1 yıl garantisi olduğunu belirterek satışa çıkarttığım ekran kartını satın almaya gelen eleman ile birlikte Penta garanti kağıdı üzerinde 2 yıl yazdığını gördük ve Penta firmasının sitesinden yaptığımız sorguda 24 gün garantisi kaldığını gördük. Fakat MSİ sitesinde girişimi yapıp kayıtlı ürünlerime baktığım da ekran kartım gözüküyor. Şimdi bu ürünün garantisi daha 1 yıl var mı yoksa sadece 24 günü mü kaldı? Cevaplarsanız sevinirim.

Penta garanti kağıdı nedir? MSI'ın ürünlerine Türkiye'de Servispoint bakıyor. Arayıp danışın. Muhtemelen o 1 yıl zorunlu 2 yıl kadar kapsamlı değildir. Daha fazla satış için söyledikleri yalanımsı bir şey olduğunu düşünüyorum. En azından Türkiye için.

Penta garanti kağıdı nedir? MSI'ın ürünlerine Türkiye'de Servispoint bakıyor. Arayıp danışın. Muhtemelen o 1 yıl zorunlu 2 yıl kadar kapsamlı değildir. Daha fazla satış için söyledikleri yalanımsı bir şey olduğunu düşünüyorum. En azından Türkiye için.

Kutu içerisinde çıkan kağıtta Penta yazıyor ayrıca sorgulattığımda hala garantisi var gözüküyor 🤔 Yine de bir bakayım Servispoint'e.
MSI, Vatan, Penta ve Servispoint ile görüşmelerim sonucu ürünün garantisinin 3 yıl olduğu anlaşıldı. Konu çözüldü.

Kutu içerisinde çıkan kağıtta Penta yazıyor ayrıca sorgulattığımda hala garantisi var gözüküyor 🤔 Yine de bir bakayım Servispoint'e.
MSI, Vatan, Penta ve Servispoint ile görüşmelerim sonucu ürünün garantisinin 3 yıl olduğu anlaşıldı. Konu çözüldü.

Kardesim ayni sorunu yasiyorum suan Vatan'dan alirken her yere 3 yil garanti diye kagit yapistirmislardi. Simdi garanti kagidinda 2 yil yaziyor.

Garanti kağıdına takılmayın arkadaşlar MSI ürünlerde fatura tarihi ve site önemli. Eğer aklınızda sorun varsa Penta değil de Servis Point(MSI yetkili servisi) İle görüşün.

Kardesim ayni sorunu yasiyorum suan Vatan'dan alirken her yere 3 yil garanti diye kagit yapistirmislardi. Simdi garanti kagidinda 2 yil yaziyor.
Garanti kağıdına takılmayın arkadaşlar MSI ürünlerde fatura tarihi ve site önemli. Eğer aklınızda sorun varsa Penta değil de Servis Point(MSI yetkili servisi) İle görüşün.

Sırasıyla bütün firmalarla görüştüm ve 3 yıl garanti onayını aldım ve ürünü sattım arkadaşlar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı