MSI 3060 Ti Gaming Z Trio alınır mı?

Bütçe
13800

rihtimdakiadam

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakında MSI 3060 Ti Gaming Z Trio modelini alacağım sizce verdiğim paraya değer mi, daha iyi bir alternatif sunabilir misiniz bu fiyata? (13.800 TL'nin kuruş üstüne çıkmam mümkün değil çünkü buna bile 50 lira eksiğim kalıyor) Bir de bu ekran kartının boyutu 323 mm ve ben Thermaltake'in Commander G33 model kasasını kullanıyorum. Kasanın desteklediği maximum ekran kartı boyutu 300 mm olarak geçiyor ancak ben ölçtüğümde ön fanlara kadar 350 mm boşluk var, kart sığabiliyor yani. Ama yine de emin olamadım. Kartı Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum, diğer sitelerde ya daha pahalı ya da stok yok.

Alacağım kartın linki: MSI GEFORCE RTX 3060 TI GAMING Z TRIO 8GB LHR GDDR6 256bit NVIDIA Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce ısınma konusunda çok sorun yaşadığım için Asus Dual, MSI Mech/Ventus gibi çift fanlı modellere sıcak bakmıyorum. 3 Fanlı model arıyorum daha çok. Çok saol ama yorumun için.
Aslında Gaming X alabiliyorsunuz. 1000 TL fazla verip 1 fan ve biraz daha büyük soğutma edinmek ne kadar makul? Bilemiyorum.

MSI RTX 3060 Ti Gaming X

Aslında Gaming X alabiliyorsunuz. 1000 TL fazla verip 1 fan ve biraz daha büyük soğutma edinmek ne kadar makul? Bilemiyorum.

MSI RTX 3060 Ti Gaming X
Evet vatan bilgisayarda da aynı fiyatlarda mevcut o model ancak ısınma konusunda çok tedirginim. Olabilecek maximum soğuklukta en son ayarlarda oynamak istediğim için üç fanlı model almak istedim. Çok saol yorumun için.

Daha önce ısınma konusunda çok sorun yaşadığım için Asus Dual, MSI Mech/Ventus gibi çift fanlı modellere sıcak bakmıyorum. 3 Fanlı model arıyorum daha çok. Çok saol ama yorumun için.
Bu tür yeni nesil kartlarda güç tüketiminin düşük olmasından kaynaklı ısınma sorunu yaşayacağınızı çok düşünmüyorum. ( Kasanın havalandırması çok kötü değilse. ) O Sebeple aynı paraya 2 fanlı MSI 3070 Varken, gidip 3 fanlı 3060Ti satın almak bence çok mantıksız... Tabii ki karar sizin.

Bu tür yeni nesil kartlarda güç tüketiminin düşük olmasından kaynaklı ısınma sorunu yaşayacağınızı çok düşünmüyorum. ( Kasanın havalandırması çok kötü değilse. ) O Sebeple aynı paraya 2 fanlı MSI 3070 Varken, gidip 3 fanlı 3060Ti satın almak bence çok mantıksız... Tabii ki karar sizin.
Evet söylediğiniz çok mantıklı, 1080p ekranda oynadığım için ve yakın zamanda bu monitörü aldığım ve 2k monitör alamayacağım için sıcak bakmıyorum 3070'e, aslına bakarsanız 3070 Evga FTW3 14.299 TL'ydi itopya sitesinde bundan 2 gün önce ancak fiyatı 18 bin tlye çıkarttılar. Kaliteli bir model olduğu için onu alabilirdim mesela ama ventus modeline pek sıcak bakmıyorum. Şimdilik 1080p'de beni ısınma sorunu yaşamadan 3 fanlı bir 3060 TI'ın idare edeceği kanaatindeyim :)

Evet vatan bilgisayarda da aynı fiyatlarda mevcut o model ancak ısınma konusunda çok tedirginim. Olabilecek maximum soğuklukta en son ayarlarda oynamak istediğim için üç fanlı model almak istedim. Çok saol yorumun için.
Isınacak bir yanı yok. O 1000 TL'yi başka bir şey için kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet söylediğiniz çok mantıklı, 1080p ekranda oynadığım için ve yakın zamanda bu monitörü aldığım ve 2k monitör alamayacağım için sıcak bakmıyorum 3070'e, aslına bakarsanız 3070 Evga FTW3 14.299 TL'ydi itopya sitesinde bundan 2 gün önce ancak fiyatı 18 bin tlye çıkarttılar. Kaliteli bir model olduğu için onu alabilirdim mesela ama ventus modeline pek sıcak bakmıyorum. Şimdilik 1080p'de beni ısınma sorunu yaşamadan 3 fanlı bir 3060 TI'ın idare edeceği kanaatindeyim :)
Isınma konusu biraz takıntı kendimden biliyorum ve sizi çok iyi anlıyorum, fakat kart ha 70 derecede çalışmış ha 60 derecede çalışmış sizin için farkeden şey nedir ? FPS'e etki eden 2-3FPS'mi ? Daha üst model aldığınızda zaten en az %10 daha yüksek performans alacağınız için kart ısınsa bile size bir kayıp yaşatmayacak. Ki düşündüğünüz kadar ısınmayacakta...

Geri
Yukarı