MSI 3060 Ti için işlemci önerisi

onurozgur07

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar bende 3060 Ti var ekran kartı olarak. İşlemci olarak da Ryzen 5 3600 var. Ama sanki bazı oyunlarda biraz darboğaz oluyor gibi. Çok rahatsız etmiyor ama kart daha fazlasını verebilecek iken daha az FPS alıyorum gibi geldi. Monitörüm 2K bir monitör. Anakarttım da B450 M-K. İşlemci olarak bu işlemci yeterli midir? Değilse önerileriniz nelerdir? Teşekkürler.

1440p'de o işlemciyle o ekran kartını yüke sokabilirsiniz. Ayarlarınız nedir? Eğer Low-Med gibi yerlerde takılıyorsanız haliyle işler değişir. Oyunun/oyunların etkisi de var tabii. He ille işlemci alınacaksa R5 5600X alınabilir. Anakart değişimi şart değil.

B450 S2H'den daha kötü VRM'lere sahip diye biliyordum. Dediğim gibiyse 5600X pek iyi olmayabilir.

B450 S2H'den daha kötü VRM'lere sahip diye biliyordum. Dediğim gibiyse 5600X pek iyi olmayabilir.
İşlemci soğutulabildikten sonra anakart işini yapacaktır. Kendini boost etse yeter zaten. O seviyede her anakart için boost'tan fazlası tehlikelidir.

O anakart ile 5600x'den ne performans alırsın tartışılır. Malzeme ve mosfet soğutucu bakımından yeterli olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı