MSI 4GB RX 470 vs MSI 4GB RX 480

Rıza UÇAR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bir PC toplayacağım. PC'de hangi ekran kartını koymayı bilemedim. Bütçeme uygun şu iki ekran kartı var:MSİ RX470 4GB ve MSİ RX480 4GB. İnternette bayağı bir araştırma yaptım ve bu iki ekran kartı arasındaki FPS farkı fazla değil gibi görünüyor. Bu konunda haklımıyım? RX470'in fiyatı 900TL, RX480 ise 1150TL. Bu yüzden RX470 almak daha mantıklı geliyor. Sizce RX470 almakla haklı mıyım? Cevaplarsanız sevinirim.:mutlu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire 4GB Nitro+ RX 480 kullanıcısıyım. Gayet güzel çalışıyor. 60 FPS ultra için yapılmış bir kart..

Dostum geçen ekran kartına %100 hatta daha fazla yüklendim. SAPPHIRE NITRO+ RX480 4GB kullanıcısıyım. Kart 77 dereceyi gördükten sonra 3200 RPM yaptı fanlarını. 77 derece olan kart bir anda 22 dereceye düştü. 50 derece altında fanlar çalışmıyor. Çalışsa bile en fazla 1200 RPM ile çalışıyor. 3200 RPM de "bomba mı attılar evde helikopter mi uçuyor" dedim. Ama karta aşırı yüklenince asla yanmayacağını ve performansını kaybettirmeyeceğini anlamış oldum. Zaten bir defa başıma geldi. Render alırken vs. 75 derece üstüne çıkartmıyor kartı. 77 olduğu an kendini 3200 RPM alıyor. Yani asla sorun yaşamazsın. Tek sorunun olur 5 saat karta aşırı yüklenirsin, 75 derece olarak hep devam eder sonra kart yavas yavas ısınır 5-6 saat %100 yük altında olduğu için kendini 3200 RPM alabilir. Yani ne yaparsan yap kart ısınmıyor. Bir sorun yaşamadım sormak istediğin varsa sorabilirsin...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı