MSI 6900 XT GPU boştayken kapanıyor

dreamevil

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Henüz alalı 1 hafta olmayan kartı doğru düzgün kullanamadım. Sürekli siyah ekran ve restart. (arkada çalan müzik varsa bir müddet devam ediyor daha sonra o da bozuluyor sonra restart)
Driver alternatiflerinin hepsini denedim. Zaten 3 bağımsız 8-pin'lik kabloyla güç beslemesi yaptım. Bazen bir program açıkken, bazen video bazen de hiçbir şey yapmadan açıkken ekran gidiyor ve restart. Yarım saat aralıksız kullanamadım bile. Bu kartı verilmli ve sorunsuz kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

Sistem: AMD 5950X, MSI 6900XT Z Trio, G.Skill 32 GB 3600MHz, ASUS ROG Thor 850, Windows 10.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın nedir?
Yaşadığın sorun normal bir şey değil. Windows'u 0'dan kurmayı deneyebilirsin.
İmkanın varsa kartı başka bilgisayarda denersen sorun kartta mı değil mi anlamış olursun.
Aorus X470 Gaming.

hocam eğer fanlar dönmeye devam ediyorsa geçmiş olsun ya gpu ya psu kesin arızalı.
Fanlar dönmüyor, yani fanı döndürecek kadar gpu'yu zorlayamadım. Utility'den stress test açmayı denedim hemen restart yaptı zaten.

Hemen iade et. Donanım Arşivi vb kanalların bu kadar RX 6000 reklamı yapmasında bir sebep varmış.

Bu sorunlar NVIDIA'da da var ama AMD'de çok daha fazla. RX580 kartımda da fardı iade ettim başka model RX580 aldım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İadeyi deneyeceğim artık sıkıntı çıkarsa da sıfır kartı garantiye göndereceğiz...

14 gün geçmediyse iade edersin mecbur alacaklar ben geçen hafta 6700XT aldim sürekli siyah ekran düşüyordu PC 1 hafta sonra yolladım bu ürünü beğenmedim die iade oldu sakın iade isterken arızadan bahsetmeyin.

Geri
Yukarı