Çözüldü MSI 970 Gaming Sistem HDMI ile Açılmama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hitokiri_B

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarımda çok anlamsız bir problem var, kafayı yiyeceğim çözemiyorum. Sorun şu ki HDMI ile ekrana bağlı iken bilgisayar açılmıyor (Bazen şansa açıldığı da oluyor). Güç tuşuna bastığımda fanlar dönüyor, mouse ve klavye ısığı yanmıyor. Ekranda sinyal alınamadı demiyor siyah ekranda kalıyor, oyle fanlar dönüyor vaziyette duruyor. Tekrar güç tuşuna basar basmaz bekleme yapmadan sanki BIOS ekranındaki gibi güç hemen kesilip kapanıyor. VGA ile bağlayınca boyle bir problem olmuyor. HDMI ve VGA ikisi bağlı iken yine problem olmuyor. Yalnız HDMI bağlıyken böyle bir sorun oluyor.

Çözüm için yaptıklarım: Tek tek bütün parçaları (anakart ve işlemci hariç) diğer PC'de denedim. Format attım, direverları güncelledim olmadı eskileri kurdum yine olmadı. BIOS'u güncelledim olmadı. Bilgisayarcıya götürdüm o da işin içinden çıkamadı sanırım ekran kartı slotunda sorun var gibi aptalca bir sey söyledi cünkü diğer slotu da denedim olmuyor. Bir de bazen açılıyor bazen açılmıyor adam açtı 1-2 kere şansa herhalde açıldı. Düzeldi sanıp eve getirdim yine aynı sorun.

Anakartım MSI 970 Gaming - TV'ye bağlı. Yalnız diğer TV'ye bağladığımda da aynı sorun oluyor. (TV'den kaynaklanmıyor sanırım çünkü diğer kasayı bağlayınca problem olmuyor.)

Bu anlattığım durum başına gelen veya anlayan biri var mı? Hangi parçayı değiştireyim? Bir anakart kaldı denemediğim ama korkuyorum şimdi yenisini alırım ya sorun devam ederse diye. DDR3 zaten doğru düzgün anakart da yok piyasada :s

PSU nuz sisteminize ucu ucuna yetiyorsa, sorun bundan da kaynaklanabilir.

İsterseniz başka bir PSU ile de deneyin derim ben.

Anakart ve işlemci haricinde hepsini denedim. Psu ya cok dikkat ettim alırken zaten crossfire felan lazım olur diye 750 watt almıştım. O yüzden psu da değil problem :s
Nihayet arıza iyice artınca sorunu çözdüm, problem ekran kartındaymış arkadaşlar. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı