MSI 970A-G46 veya ASUS M5A97 R2

• Konuyu başlatan Emre Baskol
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 711
E

Emre Baskol

Ziyaretçi
Bilgisayar toplarken bazı sorunlarla karşılaştım onları sizlere sormak istiyorum.
İşlemci : Fx 6300
HDD : 1 GB Seagate

Sorunlarım

1-) Anakart seçiminde MSI 970A-G46 ile ASUS M5A97 R2 arasında kaldım.Bütçem kısıtlı olduğundan dolayı MSI 970A-G46 ya yönelmek istiyorum çünkü daha ucuz.Siz ne tercih etmemi söylersiniz?
2-) İşlemcim Fx serisi olduğu için bazı arkadaşlarım " Ram'ın Mhzsi 1866 olsun daha iyi performans alırsın " dedi.Şimdi daha iyi performanstan kasıt mesela 8 gblik ramin 8 gbsinin de kullanılması mı ? Yani ben 1600 mhzlik alırsam 8 gb ramin tamamını kullanamaz mıyım ? Bunda kastedilen nedir ?

Ram markası olarak eğer 1600 mhz olursa kingston hyperx serisinden almayı düşünüyorum.Sizce doğru mu yapıyorum ? Ucuz olduğundan dolayı bu seriyi seçtim.
Zaten 1866 mhz olursa Corsair Vengeance serisinden alacağım.

3-) 2 güç kaynağı arasında kaldım.Birisi 750 Watt birisi 600 Watt 80+ Plus Bronze. Hangisini almalıyım ?

4-) Ekran kartında Asus HD 7870 direct cu ii ile Sapphire Ati Hd 7870 ghz edition arasında kaldım.Hangisini almalıyım ? Ucuz olarak Sapphireyi düşünüyorum.

5-) Monitör olarak ucuz olması için Philips 236v4lab/01 23" monitörünü almayı düşünüyorum.Ucuz diye seçtim.Sizce kötü mü yaptım ?

Bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim.Yukarıda görüldüğü gibi ucuz bileşenleri almak istiyorum....

Şimdiden Teşekkür Ederim...

İki anakart aynı Asus biraz daha kaliteli.
Ram AMD işlemcileri 1866Mhz öneriyor 1600Mhz alsan büyük bir fark hissetmezsin ama bütçene uyuyorsa 1866Mhz al. Kasıt meselesine gelince öyle bir durum yok 8GB ise 8GB.
O sisteme 600Watt 80+ rahatlıkla yeter.
Ekran kartında o ikisi arasında kaldıysan elbette Asus.
Arada ki fiyat farkını karşılaya biliyorsan bu daha iyi Samsung 23" S23B350H.

Çok ucuza kaçma zararını sen çekersin. :)

İki anakart aynı Asus biraz daha kaliteli.
Ram AMD işlemcileri 1866Mhz öneriyor 1600Mhz alsan büyük bir fark hissetmezsin ama bütçene uyuyorsa 1866Mhz al. Kasıt meselesine gelince öyle bir durum yok 8GB ise 8GB.
O sisteme 600Watt 80+ rahatlıkla yeter.
Ekran kartında o ikisi arasında kaldıysan elbette Asus.
Arada ki fiyat farkını karşılaya biliyorsan bu daha iyi Samsung 23" S23B350H.

Çok ucuza kaçma zararını sen çekersin. :)

Ucuza kaçmazsam bütçeyi yükseltmem gerekiyor o da imkansız :D

Birde biz bakalım bütçe ne kadar?

Şimdi ben hafta içi alışveriş yapacağım.İnternetten yapacağım.Bu yüzden hem hafta için uygun fiyat olan hem internetten montajla getirebilen bir yer tercihimdir.Teknobiyotikten Max. 2400 Tlye bir pc almam lazım.Klavye Mouse Kulaklık Monitör dahil olmak üzere.Lütfen sonra 20 lira bırakıp klavye mouse kulaklık al deme bana :D

- - - Güncellendi - - -

Cevaplayan var mı başka ?

Bence ram'i 4 gb yeter fazlasına kaçma bütçen yoksa ve vatan'dan neden yapmıyorsun hafta sonu alışverişi daha karlı çıkarsın. Sistemi onlar toplar zaten sen toplayamıyorsan. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı