Çözüldü MSI A320-A Pro 3000 MHz RAM 2400 MHz'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pkrmert

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni sistem topladım ve 3 gündür uğraştığım problem hakkında desteklerinizi bekliyorum.

Uygulama 1: BIOS ekranında a-XMP profile 1 seçildi, görüntü gelmedi BIOS sıfırlamak zorunda kaldım.
Uygulama 2: BIOS ekranında a-XMP profile 2 seçildi, görüntü gelmedi BIOS sıfırlamak zorunda kaldım.
Uygulama 3: A-XMP modunu kapatıp DRAM Frequency kısmını 2933 MHz seçtim, PC birkaç kere yeniden başlayıp tekrar 2133 MHz'ye döndü.
Uygulama 4: Memory try it! sekmesinde bulunan 3 adet 2933 MHz ayarını tek tek denedim, PC birkaç kere yeniden başlayıp tekrar 2133 MHz'ye döndü.
Uygulama 5: Uygulama 1, 2, 3, 4'de yaptıklarımın tamamını DRAM voltage Auto (1.20v) ve elle 1.35v yükselterek denedim, sonuç yine hüsran oldu.

BIOS son sürüm olarak güncel, tüm bileşenler sıfır, PC'yi camdan atmama az kaldı. Lütfen bana yardımcı olun.

Sistem bilgileri:
Anakart: MSI A320M-A Pro
RAM: 2X 8 GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000 MHz
İşlemci: AMD Ryzen 3200G

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Daha çözemediğim sorun çok az oldu. :) Bu mesajı bildirim gelsin diye yazıyorum.

2133 MHz ve 2400 MHz harici seçimlerde ekrana görüntü gelmiyor, istediğiniz dökümanı iletiyor güzel haberlerinizi bekliyorum :)

G.SKILL
@MisakiTaro bakabildiniz mi?
Uzun zaman sonra gelen edit: 2X 8 GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000 MHz ramlerimi 2X 8 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3200 MHz ile değiştirdim sorun düzeldi. Sistem stabil 3200 MHz'de çalışıyor.
Yardımcı oluruz sıkıntı yok. :) Önce tek RAM ile denemeni isteyeceğim. Olmazsa el ile değer gireceğiz.

Bellekler kit mi?

İki bellekte aynı seri numarasına, aynı voltaja, aynı mhz değerine sahip. Üretim yılları ve ayları bile aynı. Kit mi bilmiyorum ayrı ayrı paketlerde geldi. Tek ram ile de denedim bu arada :)
A320M ile bu işlemi yapmanız biraz zor gibi.

O kadar pişmanım ki tercihimi MSI 'dan yana kullandığıma, bir daha asla.

O zaman iki modülün de raporunu paylaşın. Ben bir bakayım. :)

O zaman iki modülün de raporunu paylaşın. Ben bir bakayım. :)

Eve geçtiğimde sizinle paylaşacağım inşallah çözüme kavuşuruz :(

Daha çözemediğim sorun çok az oldu. :) Bu mesajı bildirim gelsin diye yazıyorum.

2133 MHz ve 2400 MHz harici seçimlerde ekrana görüntü gelmiyor, istediğiniz dökümanı iletiyor güzel haberlerinizi bekliyorum :)

G.SKILL
@MisakiTaro bakabildiniz mi?
Uzun zaman sonra gelen edit: 2X 8 GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000 MHz ramlerimi 2X 8 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3200 MHz ile değiştirdim sorun düzeldi. Sistem stabil 3200 MHz'de çalışıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı