A320M A Pro Max XMP açınca RAM'lar 2400 MHz'de çalışıyor

Sk6100

Decapat
Corsair RGB Pro 2x8 RAM'lari tek modül olarak 3200 MHz de çalıştırabiliyorum ama ikisini sisteme takınca 2400 MHz'den yukarı çıkmıyor, hata alıyorum. Sebebi nedir, ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 xmpyide denedim manuel olarakta denedim bios güncel yetmedi format attım bir türlü olmuyor sorunu çözemiyorum msi sitesinden ramlare baktım anakart ramlaride destekliyor olmaması için hiçbir sebep yok ama olmuyor

Ayni anakarti kullaniyorum bende ama 3000 MHZ olan belleklerimi 3200 MHZ`de kullanabiliyorum. Gercekten ilginc bir durum, kimisi bu anakartla sorun yasarken kimisi yasamiyor. Aklima baska cozum oneriside gelmedi maalesef.

Doğrudur bende corsair var ama olmuyor sorun başka biryerde kimse bir çözüm bulamadı napıcam bilemiyorum

Baska bir anakartla deneme sansiniz varsa birde onunla deneyin hocam. O anakart zaten cok giris seviyesi ve dandik bir anakart. RAM voltaj ve gecikme degerlerini bile manuel olarak ayarlayacagimiz yerler kapatilmis.

Baska bir anakartla deneme sansiniz varsa birde onunla deneyin hocam. O anakart zaten cok giris seviyesi ve dandik bir anakart. RAM voltaj ve gecikme degerlerini bile manuel olarak ayarlayacagimiz yerler kapatilmis.
Olsa deniycem dostum ama yok ramlar tek olduğu zaman çalışıyor 2 si beraber olunca çalışmıyor cok saçma bir durum malesef
CPU-Z`den Memory ve SPD kisimlarini atar misin? Iclerinde kullanilan bellekler ayni mi diye bakacagim. Eger ayni degilse degerleri elle girmeniz gerekebilir.
Cpu z goruntusunu biraz sonra atıcam bakabilirmisin oradan ben fazla anlamıyorum
CPU-Z`den Memory ve SPD kisimlarini atar misin? Iclerinde kullanilan bellekler ayni mi diye bakacagim. Eger ayni degilse degerleri elle girmeniz gerekebilir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-10 235245.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-10 235245.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran görüntüsü 2021-05-10 235408.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-10 235408.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı