Çözüldü MSI A320 PRO-VH PLUS ve Ryzen 3 2200G görüntü gelmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanGöktürk

Decapat
Yer
Sincan/ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Yeni bir sistem topladım:
  • AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 6MB Vega 8 GPU AM4 İşlemci
  • MSI A320 PRO-VH PLUS
  • Adata DDR4 4 GB 2400MHz XPG Flame Gaming RAM (AX4U2400W4G16-SBF)
  • Aerocool Vx Plus Serisi 500W 12cm Fanlı Güç Kaynağı AE-VXP500
Bunları anakarta yerleştirdim ama sinyal, görüntü hiç yok. İşlemci fanı çalışıyor, hardiskten ses de geliyor ama ekran simsiyah. BIOS'u güncelleyemedim. Yetkili servise gönderdim.

Serviste BIOS'u güncellendi geldi sistemi taktım çalıştırdım. Windows 10 64 bit ve anakartın driverlerini CD'den yükledim. Ekran kartına RAM ayırayım diye AMD'nin sitesinden işlemcinin driverlerini yükleyeyim dedim. İndirdim yükledim restart ettim. Görüntü yine yok şimdi. O anki sinirle parçaları, bağlantıları ve kabloları kontrol edeyim dedim nasıl becerdiysem BIOS pilini çıkarmışım yanlışlıkla. Çıldıracağım. Nereden böyle iş aldım başıma
s19.gif
s19.gif
s19.gif

İşlemci eski nesil olmasın ve Intel'e boşuna para vermeyim dedim halt ettik. Şimdi ne yapacağım bilmiyorum. Yetkili servis yine günceller mi BIOS'u acaba? Ne yapmalıyım?

Çözüm
Windows da yok BIOS ekranı da gelmiyor. Hiç görüntü yok.
Bu sisteme işlemcinin driverlerini kurmadan önce VGA monitörden görüntü alabileceğim aktif dönüştürücü tavsiyesi olan var mı? Denemiş birisi mutlaka vardır.
Bu sisteme öncelikle işlemcinin driverlerini kurmadan önce VGA monitörden görüntü alabileceğim aktif dönüştürücü tavsiyesi olan var mı? Denemiş birisi mutlaka vardır.
Sorun çözüldü.
Servis yeniden BIOS güncellemesi yapıp gönderdi. VGA-HDMI aktif dönüştürücü aldım anakarta. Böylece ekran sıkıntısı da yok.
Bu ürünü aldım.
BIOS pili çıkınca BIOS sürümü değişmez, BIOS default ayarlara döner.
Sadece Windows mu açılmıyor görüntü hiç mi yok?

Windows da yok BIOS ekranı da gelmiyor. Hiç görüntü yok.
Bu sisteme işlemcinin driverlerini kurmadan önce VGA monitörden görüntü alabileceğim aktif dönüştürücü tavsiyesi olan var mı? Denemiş birisi mutlaka vardır.
Bu sisteme öncelikle işlemcinin driverlerini kurmadan önce VGA monitörden görüntü alabileceğim aktif dönüştürücü tavsiyesi olan var mı? Denemiş birisi mutlaka vardır.
Sorun çözüldü.
Servis yeniden BIOS güncellemesi yapıp gönderdi. VGA-HDMI aktif dönüştürücü aldım anakarta. Böylece ekran sıkıntısı da yok.
Bu ürünü aldım.

Çözüm
Hocam merhaba birşey sormak istiyorum umarım bildirim gider. Bir arkadaştan MSI A320 PRO-VH PLUS model ikinci el anakart aldım. Anakarta tüm bağlantıları yaptım.

Ateşlemeye bastım ve anakartın ışık bandı yandı ve fanlar döndü. Fakat görüntü yok. Anakartta Ez Debug bölümünde CPU ışığı sürekli yanıyor.

Sıkıntı ne olabilir arayış içindeyim. Acaba ramlerim uyumsuz olabilir mi?

• GSKILL RipjawsV 8GB 3200Mhz (F4-3200C16S-8GVKB)
  • Ryzen 3 2200G

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı