MSI A320M PRO-VD/S Isınma Sorunu

Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
2. el bilgisayar aldım sadece kasa olarak. Sistem özelliklerim aşağıda yazdığı gibidir:

Anakart: A320M PRO-VD/S (MS-7A36)
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon VGA Graphics 3,50 GHz
RAM: 8 GB (Single) 3000 MHz GSKİL Jipsav
Ekran Kartı: Aero GTX 1050 Ti
Güç Kaynağı: Cooler Master 500 Vat
Kasa: Power Boost 3 Fan (2 önde 1 Arka egzoz fan)
İşlemci Soğutucu: Stok fan soğutucu

Anakartım güç kaynağından gelen 8 pin güç bağlantı konektör oyunlara girdiğim zaman aşırı derecede ısınıyor kasanın üst kısmından sıcaklığı rahat bir şekilde hissedebiliyorum

Acaba sorun güç kaynağında mı yoksa konnektörde mi?

8 pin güç konektörü.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle mofset veya günümüzde artık kağıt formundan kurtulan katı kapasitörler ısınma yapar. Yanılıyor olabilirsiniz. Konnektörün bitişiğindeki kapasitör ısınıyor olabilir. Tabi düşük bir ihtimal de olsa konnektörün pinleri ark yapıyor olabilir. Isınmaya sebep verebilir.

Genellikle mofset veya günümüzde artık kağıt formundan kurtulan katı kapasitörler ısınma yapar. Yanılıyor olabilirsiniz. Konnektörün bitişiğindeki kapasitör ısınıyor olabilir. Tabi düşük bir ihtimal de olsa konnektörün pinleri ark yapıyor olabilir. Isınmaya sebep verebilir.

Peki bunun çözümü nedir. Yeni güç kaynağı alsam sorun düzelirmi acaba ?

İsterseniz önce voltaj değerlerini bir kontrol edin. Değerler normal görünüyorsa sorun anakart tan kaynaklanıyor olabilir. Eğer tespitiniz bu yönde olursa anakartınızı garantiye gönderebilirsiniz. Tabi varsa. Bu tip durumlara karşı en güvenilir modeller gigabyte ultradurable serisidir.

İsterseniz önce voltaj değerlerini bir kontrol edin. Değerler normal görünüyorsa sorun anakart tan kaynaklanıyor olabilir. Eğer tespitiniz bu yönde olursa anakartınızı garantiye gönderebilirsiniz. Tabi varsa. Bu tip durumlara karşı en güvenilir modeller gigabyte ultradurable serisidir.

Voltaj değerlerini nasıl ölçeceğimi bilmiyorum yardımcı olsanız.

En basiti bios üzerinden kontrol edilebilir. Alternatif olarak windowsta farklı monitoring uygulamaları mevcut. En popüler olanları aida64 ve cpuz diyebiliriz.

MSI Anakartımın programı olan Command Center Programı ile boştaki sıcaklık değerleri resimde görüldüğü gibidir.
sensör.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı