MSI A320M PRO-VH Plus anakarta işlemci önerisi

Az daha açıklar mısınız? Ne gibi bir sorun üretir.
Temelde bu seri için kullanılan tüm bileşenler en alt seviyedir. Haliyle kullanıma bağlı anakart özelinde bazı ısınmalar oluşabilir. Bu kısa ya da uzun vadede sorun çıkarır diyemem ama alt seviye bir anakart için işlemciyi seçerken buna da dikkat etmek gerekir. R5 5600 için en azından B450M S2H gibi bir anakart tercih edilse yanlış olmaz. Fakat A320 bir anakart ile kullanacaksanız sizin tercihinizdir.

Temelde bu seri için kullanılan tüm bileşenler en alt seviyedir. Haliyle kullanıma bağlı anakart özelinde bazı ısınmalar oluşabilir. Bu kısa ya da uzun vadede sorun çıkarır diyemem ama alt seviye bir anakart için işlemciyi seçerken buna da dikkat etmek gerekir. R5 5600 için en azından B450M S2H gibi bir anakart tercih edilse yanlış olmaz. Fakat A320 bir anakart ile kullanacaksanız sizin tercihinizdir.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler, peki bu işlemci değilde sağlıklı çalışabilecek maximum hangi işlemciyi almalıyım diyelim?

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler, peki bu işlemci değil de sağlıklı çalışabilecek maximum hangi işlemciyi almalıyım diyelim?
AMD'nin işlemci fiyatları aşırı uçtu. Sıfır fiyatına değmeyecek birden fazla işlemcisi var. R5 5600 alıp en azından ileride anakart değişimi yapabilirsiniz. Ben ne R5 3600'ün ne de R5 5500'ün fiyatının hakkını veren işlemciler olduklarını düşünmüyorum.

AMD'nin işlemci fiyatları aşırı uçtu. Sıfır fiyatına değmeyecek birden fazla işlemcisi var. R5 5600 alıp en azından ileride anakart değişimi yapabilirsiniz. Ben ne R5 3600'ün ne de R5 5500'ün fiyatının hakkını veren işlemciler olduklarını düşünmüyorum.
R5 5600 çok yüke bindirmedikçe bu ana kart üzerinde sağlıklı çalışacağını anlıyorum.
Çok teşekkür ederim.

Ek olarak,

R5 5600 işlemcinin X ve G olarak iki üst versionu nu görüntülüyorum.
Hangisini seçmeliyim sizce

R5 5600 çok yüke bindirmedikçe bu anakart üzerinde sağlıklı çalışacağını anlıyorum.
Çok teşekkür ederim.

Ek olarak,

R5 5600 işlemcinin X ve G olarak iki üst versionu nu görüntülüyorum.
Hangisini seçmeliyim sizce
X ibareli üründe bir miktar daha yüksek GHz oranı var ve silikon kalitesi daha güçlü olabiliyor. A320 anakart için bunların bir anlamı yok ama gelecekte anakart değişimi yaptığınızda olası OC işlemlerinizde fark yaratabilirler.

Tekrardan selamlar,

Deneyimlerimi paylaşıyorum,

Sizlerden edindiğim bilgiler doğrultusunda MSI A320M PRO-VH Plus ana kartıma AMD RYZEN5 5600 işlemci alıp taktım.
Gördüğüm perfornmans karşısında inanın şaşkınlığa uğradım. Tabi daha önce kullandığım işlemci AMD RYZEN3 1200 olunca baya bi seviye atladım sanırım :)

Ana kartımın en son bios sürümünü yükledim,
Eski işlemciyi söküp yenisini montaj ettiğimde 1050ti ekran kartımın üzerinden görüntü baya bi geç geldi,sonrasında windows hazırlanıyor mesajı belirdi. Bu olay biraz korkuttu tabi,mavi ekran filan gelecek sandım.

Ve tüm windows sistemi kendini yeni işlemciye adaptasyon sağladı.
Sistem başarılı şekilde açıldı.

Ram lerim şuan xmp desteği ile 2400 de çalışıyor. AMD R3 işlemci kullanırken xmp açıldığında mavi ekran alıyordum. Kapalı tutuyordum.
Sanırım ileriye yönelik bu ram leri değiştirip 3200 e kadar yükseltebilirim.

İleride yapacağım ilk işlem anakart değişimi,sonrasında ram sanırım.
Öyle düşünüyorum.

Tekrardan selam,

Deneyimlerimi paylaşıyorum,

Sizlerden edindiğim bilgiler doğrultusunda MSI A320M PRO-VH Plus anakartıma AMD Ryzen 5 5600 işlemci alıp taktım.
Gördüğüm perfornmans karşısında inanın şaşkınlığa uğradım. Tabii daha önce kullandığım işlemci AMD Ryzen3 1200 olunca bayağı bir seviye atladım sanırım :)

Anakartımın en son BIOS sürümünü yükledim,
Eski işlemciyi söküp yenisini montaj ettiğimde 1050 Ti ekran kartımın üzerinden görüntü bayağı bir geç geldi, sonrasında Windows hazırlanıyor mesajı belirdi. Bu olay biraz korkuttu tabii, mavi ekran filan gelecek sandım.

Ve tüm Windows sistemi kendini yeni işlemciye adaptasyon sağladı.
Sistem başarılı şekilde açıldı.

RAM'lerim şu an XMP desteği ile 2400 de çalışıyor. AMD R3 işlemci kullanırken XMP açıldığında mavi ekran alıyordum. Kapalı tutuyordum.
Sanırım ileriye yönelik bu RAM'leri değiştirip 3200'e kadar yükseltebilirim.

İleride yapacağım ilk işlem anakart değişimi, sonrasında RAM sanırım.
Öyle düşünüyorum.

Memnun musunuz?

Geri
Yukarı