MSI A850GF Gold PSU alınır mı?

Bütçe
4000

CrossPage

Decapat
RAM
CORSAİR VENGEANCE RGB PRO 64GB 3600Mhz CL18
İşlemci
RYZEN 5 5600
Arkadaşlar merhaba sistemime PSU alacağım. MSI A850GF modelinde karar kıldım, yorumları ve videoları inceledim çoğu kişi çok iyi PSU alınır demiş ama almadan önce sormak istedim. MSI'ın A650GF ve A750GF modelleri bulunuyor. Bu modellerin 650W olanı tavsiye edilirken, 750W olanı hold up timedan dolayı tavsiye edilmiyor. 850W olan modelde bu sorun var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    24,9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Hold Up ve Power OK konusunda direkt A850GF ile ilgili bir test bulamadım. Ama alttaki incelemeye göre CWT uretimi ve Enermax Revolution DF 850W ile ayni yapıda olduğu belirtiliyor.

O modelin de Cybenetics raporuna göre, Power OK ayarı olması gereken en az 1ms fark sınırının altında ama yanlış ayarlı değil ki bu konuda A650GF ile benzer nitelikte.

Screenshot_20230211-145441_Samsung Notes.jpg

Ama @messinicocugu'nun önerdiği RM850x modeli, Enermax verilerini baz alırsak; yapı kalitesi olarak denk gibi gözükse de (ki misal, Hold Up kapasitörü RM850x'de aynı kalitede fakat daha yüksek kapasitede) özellikle ripple ve voltaj regulasyonu bakımından bir tık daha önde.

Hold up ve Power ok konusunda direkt A850GF ile ilgili bir test bulamadım. Ama alttaki incelemeye göre cwt uretimi ve enermax revolution df 850W ile ayni yapıda olduğu belirtiliyor.

O modelin de cybenetics raporuna göre, Power ok ayarı olması gereken en az 1ms fark sınırının altında ama yanlış ayarlı değil ki bu konuda A650GF ile benzer nitelikte.

Eki Görüntüle 1664631

Ama @messinicocugu'nun önerdiği RM850X modeli, enermax verilerini baz alırsak; yapı kalitesi olarak denk gibi gözükse de (ki misal, hold up kapasitörü RM850X'de aynı kalitede fakat daha yüksek kapasitede) özellikle ripple ve voltaj regulasyonu bakımından bir tık daha önde.

Kardeşim baktım Corsair'e tek sorun beyaz olması, sistemim komple siyah benim.
Siyah almak istesem piyasada kalmamış, elinde olanlarda absürt rakam yazmışlar, başka tavsiye edebileceğiniz Power var mı? @messinicocugu

Kardeşim baktım Corsair'e tek sorun beyaz olması, sistemim komple siyah benim.
Siyah almak istesem piyasada kalmamış, elinde olanlarda absürt rakam yazmışlar, başka tavsiye edebileceğiniz Power var mı? @messinicocugu

Buna da bakabilirsiniz hocam:

Buna da bakabilirsiniz hocam:

Kardeşim PSU arayışlarındayken aradığım PSU'yu buldum teşekkür ediyorum.

Kardeşim PSU arayışlarındayken aradığım PSU'yu buldum teşekkür ediyorum.

O fiyatlara çıkınca HX750 daha iyi bir seçenek ama tercih tabii, hayırlı olsun.

O fiyatlara çıkınca HX750 daha iyi bir seçenek ama tercih tabii, hayırlı olsun.

Benim gönlüm 850RMx almaktı aslında ama sağlık olsun.
ASUS'un üzeceğini düşünmüyorum.

Geri
Yukarı