MSI Aero GTX 1070 Ti Yükte 80 Derece Oluyor

emrecnr

Hectopat
Arkadaşlar
Bu ekran kartına sahibim.
PUBG 80 derece
CS-GO 70 derece
Sabitleniyor.
Boştayken ise 30 35 derece görünüyor. Bu değerler normal mi?
Normal degilse nasil çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG'de biraz ısınmış ancak çok çok sorun olacağını düşünmüyorum. Biraz fanlarınızı hızlandırarak bu sıcaklığın önüne bir nebze olsun geçebilirsiniz. Yükte ortalama 70-75 derece ideal.

Kasanın hava sirkülasyonu da önemli etken hocam. Ama bana değerler normal göründü.

Undervolt veya güç limiti kısma performansınızı %10 bile azaltmadan yük altında ısıyı azaltmanıza yardımcı olur. Kimse söylememiş, tavsiye edeyim dedim. Özellikle blower tipi kartlarda ömrü uzatmaya yardımcı olur. Düzgün şekilde VRM ve GPU bileşenlerini soğutamadığı için undervolt veya güç limiti kısma işlemi önemli bir etkene sahip.

Undervolt veya güç limiti kısma performansınızı %10 bile azaltmadan yük altında ısıyı azaltmanıza yardımcı olur. Kimse söylememiş, tavsiye edeyim dedim. Özellikle blower tipi kartlarda ömrü uzatmaya yardımcı olur. Düzgün şekilde VRM ve GPU bileşenlerini soğutamadığı için undervolt veya güç limiti kısma işlemi önemli bir etkene sahip.
Affedersin ama dediğin şeyden hicbir şey anlamadim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı