MSI Afterburner açıkken MHz ve bellek değerlerinin tam güçte çalışması

• Konuyu başlatan bfbzb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 817

bfbzb

Decapat
RTX 3070 ekran kartı MSI Afterburner programını açınca GPU MHz ve bellek değerleri tam güçte çalışmaya başlıyor. Program ilk açıldığında 49 derece olan ısı 65 derecelere kadar yükseliyor. NVIDIA ayarlarına baktım, tüm ayarlar normal güç modunda. Bu olay başlarda yoktu bir anda başladı. Bu normal mi? Program kapalı iken de böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, program üzerinden profil ayarlamaları yaptınız mı?
hayır herhangi bir ayar yapmadım henüz. Program ilk açıldığındaki ekranı ve biraz vakit geçtikten sonraki ekranı da paylaşayım sizlerle. Bu değerler anlık maksimuma çıkıp iniyor. Şans eseri düşükteyken alınmış ekran alıntısı

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    304,5 KB · Görüntüleme: 32
  • 2.png
    2.png
    320,9 KB · Görüntüleme: 35
Geri seçeneğine benzer bir işaret var, ona basabilir misiniz ?
Ona da bastım hocam varsayılan ayarlara döndürme sanırım o. Yine bir değişiklik yok. Çok saçma olacak ama bu afterburner sekmesi sabit yerindeyken hiçbir sorun yoktu. Bu sekme açıkken sağa sola çektim bıraktım bir anda böyle olmaya başladı. Asus gpu tweak'da da aynı sorun var. Msi center'ı açtığımda da bir anda ısı artmaya başlıyor. Ayrıca işin garip tarafı görev yöneticisi kısmında gpu kullanımına yönelik bir iz yok bu programlar açıkken. Benim endişem değerlerin hem bir anda yükselip artması ayrıca bu tam performans çalışma işlemini sürekli masaüstündeyken yapması.

Programlar çakışmış olabilir, siz programların birinde farketmeden profil açmış olabilirsiniz. Bu ısınma durumu ne kadar sürüyor?

Programlar çakışmış olabilir, siz programların birinde farketmeden profil açmış olabilirsiniz. Bu ısınma durumu ne kadar sürüyor?
Tam bilemiyorum. bu programlardan bağımsız, müdahaleye izin vermeyen sıcaklığı ve ekran kartının çalışmasını izleyebileceğim bir program var mı acaba? Veya tamamen oc ayarlarını sıfırlama yapabilme gibi bi imkanım var mı ?

Karla ilgili bütün programları kaldırın, Aida64 yükleyin. Sistemde driver yükleyici, KMS gibi program var mı?

Geri
Yukarı