Çözüldü MSI Afterburner curve editor nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
4
Daha fazla  
Ekran kartı
3060 95w
Arkadaşlar 3060 Mobile için kullanacağım, zaten 150 Core 250 Memory şeklinde OC var ama 80 derecelere varıyor ne yaptım ne ettim çözümedim curve Editor'ün çalışma mantığını. Biliyorum kişiden kişiye değişiyor ayarlar ama nasıl yapıldığınıda çözemedim.

Çözüm
Hocam sen ne yaptın neden 1.2V vermeye çalışıyorsun? Normal RTX 3060 zaten 1V ta çalışıyor. Bu videoyu baz alarak işlemini yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım curve editor kullanarak oc/uv yapmak istiyorsun, ilk önce stok ayarlara geri dön, ardından Core clocku sonuna kadar aşağı çek ve kaydet, daha sonra curve editorü açıp kartın yükte çalışmasını istediğin Max V değerini bulup üzerine denk gelen noktayı, çalışmasını istediğin Max MHz değerine kadar yukarı çek ve enter ardından tik işaretine bas. Geri kalanını zaten programın ayarlaması gerekir.

Sanırım curve editor kullanarak oc/uv yapmak istiyorsun, ilk önce stok ayarlara geri dön, ardından Core clocku sonuna kadar aşağı çek ve kaydet, daha sonra curve editorü açıp kartın yükte çalışmasını istediğin Max V değerini bulup üzerine denk gelen noktayı, çalışmasını istediğin Max MHz değerine kadar yukarı çek ve enter ardından tik işaretine bas. Geri kalanını zaten programın ayarlaması gerekir.

Yaptım böyle oldu ama sonuçlar çok düşük çıktı. Sırayla önce resetledim ayarları sonra Alt'la bütün çizgiyi en alta indirdim sonra 1200Mv'nin bulunduğu noktayı sol tıkla istediğim OC değerine getirip Enter'a BAT'ım bu ayar çıktı.%50 kayıp oldu.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (54).png
    Ekran Görüntüsü (54).png
    329,5 KB · Görüntüleme: 79
Hocam sen ne yaptın neden 1.2V vermeye çalışıyorsun? Normal RTX 3060 zaten 1V ta çalışıyor. Bu videoyu baz alarak işlemini yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı