MSI Afterburner fan ayarı yapma

Snopp

Hectopat
RX 580 4 GB Sapphire Pulse ekran kartım var. ETS 2, PUBG gibi oyunlarda 77 dereceye kadar çıkıyordu. ETS 2'de o kadar ısınması beni şaşırtmıştı. Daha sonra MSI Afterburner'den bir ayar gördüm. Fan ayarları. Onu bu şekilde kendim manuel olarak ayarladım ve ETS 2'de 55-60 derece gördüm.

Sormak istediklerim var.
  1. Sizde de mi bu ayar açık?
  2. Yaptığım ayar iyi mi?
  3. Bu ayarlar MSI Afterburner açılınca aktif oluyor. Windows açılınca direkt aktif hale getiremez miyiz?
UAAUEA.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ki sesten rahatsızlık duymuyorsanız ve soğutmada katkısı varsa size göre, iyidir. Otomatik ayarda eğer en çok 77 dereceyi gördüyseniz, aslında sorun yok demek lazımdı :)
Seslik bir sıkıntı yok. Yani ETS 2 gibi bir oyunda o kadar ısınması biraz beni şaşırttı ondan öyle yaptım. Herhangi bir problemi yoksa bu ayarları kullanacağım.
Fanların sürekli azamide çalışması fan ömrünü kısaltır.
Fazla abartılacak bir ayar yok tutup ta 30 derecede fanların %50'de çalışacak gibi ayarlamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı